Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Palestynka
Forum "Kuferek" > Koronki > Koronki igiełkowe > Nasze prace
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Piwonia
Tej cierpliwości to jeszcze trochę będzie trzeba. Siedem rządków przede mną, i to tych najbardziej poozdabianych 4.gif Muszę skończyć, no, muszę!
rachelka
Może się powtarzam ale cie podziwiam.
orbitek
Śliczne wyjdzie dzieło 11.gif .Rób rób będę Cię wspierać telepatycznie 10.gif
Piwonia
Skończyłam.
OlaP
cudo, wielkie 11.gif 11.gif
JUREK
Jestem pełna podziwu bardzo ładna serweta 8.gif 11.gif
koszenila
Piwoniu,jesteś WIELKA. moja pokutuje w kącie cry.gif -kolejne UFO.
myszka
prześliczna smile.gif
joana
Widzę mały, okrągły stoliczek a na nim tę serwetkę...oczywiście rustykalne filiżanki i...pachnąca kawusia 11.gif 11.gif
Piwonia
I jeszcze jeden drobiazg na prezent. Trochę się wkurzyłam, bo poprawiałam kolory w specjalnym programie, żeby zażółcone nie było, i nie chce mi się ten poprawiony plik otworzyć. No to zażółcone muszę wstawić.

Edit: no nareszcie usunęłam zażółcenie. Trochę przekracza moje możliwości przywrócenie intensywnej czerwieni filcu, ale trudno.
grynia
Piękna ta serweta z cudowną koronką.To chyba bardzo trudna do zrobienia koronka.
Piwonia
Nawet nie jest trudna, tylko drobna i powoli się robi. Cała serweta ma może pół metra średnicy. Chyba nie porwałabym się na nic większego, jeszcze nie teraz. Ale bardzo fajnie się tym obrębia takie drobiazgi jak właśnie poduszeczki na igły. A dalsze serwetki też będą, tylko niech się obrobię z tym co teraz mam na tamborkach.
Rabcia
Jakie to piękne i misterne. Podziwiam 8.gif
Piwonia
Jeszcze jeden prezent:
Rabcia
Widziałam! I jestem zachwycona. Podusia robi wrażenie. Ach, ta koronka!
11.gif 11.gif 11.gif
gwiazdka53
Bardzo mi się podobają Twoje koronki. Dziękuję za kurs, może kiedyś (na emeryturze) się skuszę. 11.gif 11.gif
Gusia
śliczności te koroneczki a jaki wypracowane Gratulacje wyglądają pięknie 11.gif
rachelka
A ja się pochwalę dostałam dwie takie poduszeczki, znaczy ja i córka, ale zdjęcia musi wstawić Piwonia. Są piękne. Mała się swoja cały czas bawi.
rachelka
A ja się pochwalę dostałam dwie takie poduszeczki, znaczy ja i córka, ale zdjęcia musi wstawić Piwonia. Są piękne. Mała się swoja cały czas bawi.
Piwonia
No i co ja poradzę - ta czerwona poduszeczka powyżej powędrowała właśnie do Rachelki. A drugiej, którą dostała jej córcia, po prostu nie sfotografowałam sad.gif Tak że pozostaje poczekać, aż Rachelka sama kiedyś zdjęcie zrobi, o ile poduszeczka ocaleje do tej pory po tych zabawach smile.gif
rachelka
To był poważny błąd Piwoniu. Zrobię jej zdjęcie ale nie wiem kiedy wstawię.
Piwonia
Hi hi, musiałam spróbować wzorków z tego tureckiego wideo. Spostrzeżenia:

* Turczynki do tych niesamowitych kwiatów używają jedwabnych nici. A skądże ja takie wytrzasnę? Jedwab jest bardziej śliski od bawełny, i sądząc z wyglądu kwiatków, nitka nie tak mocno skręcona, miększa niż kordonek Klasik. Jakoś mi do tego pasował kordonek Perle (Altin Basak). Myślę też że sprawdziłby się Kirlangic.

* Ten turecki podwójny supełek jest chyba na tyle mocny, że nawet przy poliestrowym kordonku nie powinno grozić rozmotanie. Może jestem optymistką? Ale widzę, że Turczynki po prostu tną nitkę zaraz za ostatnim węzełkiem i się nie przejmują.

* Przy pętelce zamkniętej węzełek wygląda jak lustrzana kopia tego zwykłego. I tak samo jest dość wysoki, a nić z niego sterczy w górę.

* Zrobiłam większe pętelki, ok. 5 mm. Jeśli w jednej pętelce podstawowej ma się zmieścić 6-7 węzełków, inaczej się nie da.

A łapy tak mnie świerzbiały, że dorwałam co popadło - resztkę nici po jakiejś frywolitce, jutowe płótno od słoika ze szmalcem tongue.gif i jazda!
rachelka
Powiem ci, że ciekawe te nowe pętelki. Zwłaszcza ta pierwsza.
Piwonia
No i rozpracowałam te piramidki! Tylko nitka mi się zaczęła kończyć.
Piwonia
Naszyjnik wyszedł jak widać - tylko niesymetryczny jest.
Piwonia
Zakładka na szybki prezent:
*Ania*
Urocza 11.gif
rachelka
Piękne zwłaszcza naszyjnik! 11.gif
wernatka

Super, podoba mi się 11.gif
Piwonia
Następna wprawka w produkcji. Tym razem uczę się wzoru w gwiazdki. Do końca jeszcze sporo brakuje.
koszenila
Ja to zaczynam mieć gwiazdki w oczach-cuda.I tak robisz to od niechcenia,lekutko Ci idzie,jak z płatka.
Piwonia
Teraz nie tak gładko, bo mrozy i nie da się robić gdziekolwiek bądź. Motam się z wypukłym wzorkiem na siateczce, trochę się boję, że się będzie fałdował, tak że wszystko idzie dość powoli.
rachelka
Czekam niecierpliwie!
Piwonia
Chyba się udało:
halszka
Piwonio
- wszystko ci się udaje i wszystko jest OK 11.gif wspaniałe koroneczki , a z tym niesymetrycznym naszyjniczkiem ( post nr 125 ) - chętnie bym go do mojej adopcji przygarnęła .... biggrin.gif
- brawo za "ponad /dobowy" czas , pomysły i chęci na fajne prace 11.gif
miraa
Śliczności, musisz być bardzo Cierpliwa przy tych misternych koroneczkach. Poza tym, to widzę, że bardzo Cię to wciąga.
Piwonia
Wciąga! Bo to taka terra incognita. Nieźle się naszukałam, żeby znaleźć jakiekolwiek wskazówki, jak się to robi. Do tego kolorowa, kwiatowa odmiana tej koronki jest w Polsce zupełnie nieznana. Nie ma żadnych książek, podręczników, kursów w pisemkach, niczego. A to są rzeczy przepiękne. Dopiero zaczynam zabawę z kwiatkami i oswajam się z nicią poliestrową, która jest śliska i całkiem inaczej się sprawuje niż bawełniana.

Bieda w tym, że nie można dostać kolorów. Kiedyś pewnie było więcej, a teraz same wiecie jak jest. Najfajniejsze nici wyczerpane. Mam cztery kolory: zieleń, błękit, słodki niebieski i słodki różowy, i dokąd nie przyjdzie dostawa z Amelii, muszę na tym poprzestać.

Zdjęcie w dziennym świetle:

rachelka
Śliczne, wygladają jak latające aniołki
. A kolory to koszmar. U mnie można kupić tylko biały czarny i żółty.
Piwonia
Ale biały i czarny Kirlangic? Poliestrowy? Raju, ja bym chciała! Bo w sieci brak!

Szlag mnie jasny trafił. Dzwoniłam do Amelii. Moje zamówienie owszem, już wysłane. Ale firma, która sprowadzała Kirlangic na Polskę, wycofuje go z asortymentu. W pasmanteriach znikają resztki.

Szlag mnie trafił po raz drugi, gdy znalazłam kartę kolorów na stronie jakiegoś angielskiego sklepu:
https://storm.bpweb.net/secure/tatting/pdfs...s/Polyester.pdf

Aaaaa! Trzymajcie mnie!
Piwonia
No to jeszcze para w kolorze niezapominajkowym:

juniperus
Prześliczne kolczyki 11.gif
Piwonia
Dzięki smile.gif

Hura, kocham żoliborską hurtownię! Dostałam nici! Turecka 50-tka, biała, czarna i brązowa. Może będą inne kolory. Tym razem nie Kirlangic, a Dantel Ipligi, co chyba tłumaczy się po prostu jako "nić do koronek". Producent ten sam.

Niech mi ktoś powie, dlaczego na regale poniżej widziałam w prześlicznych kolorach nici Koral Ariadny, też poliestrowe, i dlaczego one są grube jak kabel (jak na moje wymagania), i dlaczego w ćwierćkilowych szpulach. Opal ma tylko 5 kolorów, grubość OK, ale szpule też gigantyczne. Czarnego brak. No i jedź tu człowieku na polskim zaopatrzeniu.
rachelka
No tak dobrze to nie ma. To altin basak, ale te to chyba są dla ciebie za grube.
Rabcia
Piwoniu a byłaś kiedyś w Hurtowni GoldPol w Al. Krakowskiej 159
Zajrzyj tu Kordonki
Piwonia
Tych moich tam nie ma.
Piwonia
Mogę się już ujawnić z drobiazgami na wymiankę. Serwetka i naszyjnik są robione koronką pętelkową na podstawie szydełkowej. Pomysł na serwetkę ściągnęłam stąd:
http://couchcrochetcrumbs.blogspot.com/201...y-finished.html
rachelka
Cudnośći. Sama nie wiem, co mi się bardziej podoba.
Piwonia
Jeszcze nie skończyłam, ale już tylko ząbki zostały:
Celina
Piękna , bardzo mi się podoba.
halszka
CYTAT(Piwonia @ Apr 6 2012, 05:31 PM) *
Mogę się już ujawnić z drobiazkami na wymiankę. Serwetka i naszyjnik są robione koronką pętelkową na podstawie szydełkowej. Pomysł na serwetkę ściągnęłam stąd:
http://couchcrochetcrumbs.blogspot.com/201...y-finished.html

te śliczności mnie się dostały - moje ci one są , moje ... biggrin.gif 8.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.