Ostatni shout - nie widoczny
Nie jesteś upoważniony do przeglądania shoutów.

30 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Drobiazgi Piwonii
Piwonia
post Jul 30 2009, 07:02 AM
Post #1

Domownik

Grupa: Użyszkodnicy
Użytkownik nr: 7 067

Dopiero próbuję stawiać pierwsze krzyżyki, więc się nie dziwcie... To moje kwadraty na poduszki dla dzieci.

Ten post został edytowany przez Piwonia: Mar 1 2011, 11:48 AM
Załączone pliki
Załączony plik  Wrozka_powojowa.jpg ( 162.22K ) Suma pobrań: 45
Załączony plik  Wrozka_dzwonkowa.jpg ( 326.57K ) Suma pobrań: 31
Załączony plik  Myszka_z_kwiatkiem.jpg ( 158.08K ) Suma pobrań: 41

Go to the top of the page

+Quote Post
miraa
post Jul 30 2009, 08:09 AM
Post #2

Stały Bywalec

Grupa: Użytkownicy
Użytkownik nr: 667

Jeśli to pierwsze Twoje prace, to moje gratulacje 11.gif Wglądają zupełnie tak, jakbyś krzyżykowała od lat. Piękne.

+Quote Post
jagodzianka
post Jul 30 2009, 08:18 AM
Post #3

Domownik

Użytkownik nr: 294

jakie śliczne 11.gif 11.gif 11.gif zwłaszcza myszka jest przeurocza wub.gif

+Quote Post
Piwonia
post Jul 30 2009, 11:53 AM
Post #4

Domownik

Dzięki za tak dobrą ocenę. Z myszki rzeczywiście jestem zadowolona, wróżki są z innego źródła, nie miały konturów, a mam za mało wprawy, aby dorabiać samodzielnie.

Czy zawsze robicie tak, aby krzyżyki krzyżowały się w tę samą stronę? Mama (dawno temu...) uczyła mnie trochę inaczej - strona odwrotna roboty wyglądała jak grecki meander, a krzyżyki były skrzyżowane raz tak, raz tak. Robię teraz źrebaka, już rzędami, pilnując tego krzyżowania, i mam na przykład ten problem, że jak go dzielę na obszary, krzyżyki na granicy wychodzą trochę za grube, boję się że będzie widoczna linia.

Inna rzecz: mam kanwę ok. 5 oczek na cm. Przy ciemniejszej nici widać trochę prześwity. Czy zawsze tak się dobiera ilość nitek muliny, aby tych prześwitów w ogóle nie było? Ta sama kanwa, co w robótkach powyżej. Haftuję zwykle dwiema, czy lepiej byłoby trzema?

+Quote Post
jagodzianka
post Jul 30 2009, 12:08 PM
Post #5

Domownik

zdecydowanie krzyżyki muszą być w jedną stronę, to górne ramię oczywiście, nie ma znaczenia czy w lewo czy w prawo, ale wszystkie jednakowo. To żelazna zasada od której nie wolno robić odstępstwa, jesli się chce mieć naprawdę piekną robótkę biggrin.gif
Kanwa 5 oczek na 1 mc, to gruba kanwa i zawsze przy ciemniejszych kolorach będą prześwity, jesli haftujesz dwoma nitkami. Zdecydowanie 3 albo nawet 4 nitki, najlepiej wypróbować. Ja wiem, że oszczędność to skarb, ale tu nie zawsze się da. Z kwadracikami o tyle lepiej, niż z wzorami markowymi, że można kwadraciki wyszywać Ariadną, a ona jest dużo tańsza.
To też zasada: ilość nitek dobiera się do wielkości oczek kanwy. Z czasem nabierzesz takiej wprawy, że nawet się nie będziesz nad tym zastanawiać 08.gif

+Quote Post
Piwonia
post Jul 30 2009, 01:22 PM
Post #6

Domownik

Dzięki! Nie chodzi o oszczędność, po prostu nie miałam u kogo podpatrzeć. To co ja mam zrobić z biednym źrebakiem... chyba od nowa zacząć sad.gif

Kiedy robi się rzędami, w jedną stronę wyszywa się półkrzyżyki po jednym skosie, a potem wraca się wyszywając półkrzyżyki w drugą stronę. Co robić, kiedy trzeba wyszyć dłuższą, rozwidloną linię? Przy dawnej metodzie nie miałam problemu, teraz kombinuję i irytują mnie nitki biegnące z tyłu roboty po długich skosach.

Ten post został edytowany przez Piwonia: Jul 30 2009, 01:27 PM

+Quote Post
jagodzianka
post Jul 30 2009, 06:31 PM
Post #7

Domownik

no cóż, pewnie to brzydko z mojej strony, ale ja się przyznaję blush.gif - nie przejmuję sie lewą stroną za bardzo. Ona i tak jest zaszyta albo zaklejona i pies z kulawą nogą tego nie ogląda. Ja wiem, że się nie powinno i że sa perfekcjonistki u których lewa wygląda jak prawa, ale ja mam to w nosie. Szkoda mi czasu na takie przejmowanie oko1.gif
Jak są duże płaszczyzny, to tak jak piszesz, najpierw w jedną stronę a potem z powrotem, ale jak są pojedyncze xxx albo rozwidlone to ja od razu wyszywam cały krzyżyk i następny też cały itd. tylko, żeby w jedną stronę.
A lewa... no cóż... dubbio.gif ja się nie przejmuję grinno.gif
A źrebaka dokończ tak, jak jest. W czasie prasowania zawsze haft się "przyplaska" i nie bedzie tak widać tych prześwitów.

+Quote Post
Celina
post Jul 30 2009, 08:23 PM
Post #8

Swój człowiek

Użytkownik nr: 166

dla mnie się podobają , a jak już tak bardzo chcesz to może jakaś dziewczyna co wyszywa ,ieszka koło Ciebie.
Wyszywaj bo trening czyni mistrza
pozdrawiam

+Quote Post
magdap
post Jul 30 2009, 11:20 PM
Post #9

Swój człowiek

Użytkownik nr: 5 123

Witaj,
jak zkonczysz konika to polej robotke woda wrzaca z czajnika ( wsadz robotke do miski i tam wlej wode) kanwa przewaznie odrobinke sie kurczy wiec przeswity beda miejsze... a zlac wrzadkiem trzeba i tak bo jak taki kwadracik nieskurczoney wszyje sie do podusi a potem podusie wypierze to trzeba pruc..bo kanwa sie kurczy a material nie...

+Quote Post
Piwonia
post Jul 31 2009, 11:35 AM
Post #10

Domownik

Kanwę już parzyłam wrzątkiem. Wyszywanki trochę strach parzyć, ale skoro tak mówisz, tak zrobię. Rzeczywiście mniejsze prześwity nie byłyby złe.
Źrebaka kończę dwiema nitkami, niech sobie bryka wink.gif
Za to grzywę robię trzema, będzie fajniejsza.

+Quote Post
jagodzianka
post Jul 31 2009, 12:09 PM
Post #11

Domownik

CYTAT(Piwonia @ Jul 31 2009, 01:35 PM) *
Źrebaka kończę dwiema nitkami, niech sobie bryka wink.gif
Za to grzywę robię trzema, będzie fajniejsza.

o, i to jest fajny pomysł biggrin.gif
Wrzątek nitkom na pewno nie zaszkodzi, przynajmniej tym markowym, nie wiem, jak Ariadna, ale chyba też w porządku. Ja bym ci jednak nie radziła parzyć kanwy przed haftowaniem - wtedy traci apreturę, flaczeje i kiepsko spełnia swoją rolę. Po wyszyciu - tak! nic się nie stanie biggrin.gif No i trenuj koniecznie i chwal się, bo takie wdzięczne te kwadraciki 11.gif

+Quote Post
Piwonia
post Jul 31 2009, 08:49 PM
Post #12

Domownik

No to się chwalę, źrebak jaki jest każdy widzi. Prześwity też. Jeszcze mu brak tego i owego.

Załączone pliki
Załączony plik  Zrebak_nieskonczony.jpg ( 96.77K ) Suma pobrań: 60

+Quote Post
grazka23
post Jul 31 2009, 09:57 PM
Post #13

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 3 643

Świetny koniś! A co do prześwitów - ćwiczenie czyni mistrza w równym, niezbyt mocnym naciąganiu nitki. Innej rady nie ma. W koniku jest dużo miejsc bez prześwitów. Brawo!

+Quote Post
DCH
post Jul 31 2009, 10:05 PM
Post #14

Swój człowiek

Grupa: Moderatorzy
Użytkownik nr: 153

powiem szczerze ,że choć wyszywam inną techniką to zwykle nie przejmuję się lewą stroną-
choć coraz częściej mi nitki pod spodem przeszkadzają. Ale myślę wszystko przychodzi z czasem....
napewno krzyżki powinny być krzyżowane w jedną stronę... i tego trzeba się trzymać!
Ćwicz , haftuj - masz bardzo dobre początki tylko pogratulować!!!

+Quote Post
Piwonia
post Aug 1 2009, 09:03 PM
Post #15

Domownik

Znalazłam gdzieś link do węgierskiej książki o hafcie krzyżykowym. Sporo miejsca poświęcili na odpowiednie prowadzenie krzyżyków - w ich przykładach wszystkie nitki po lewej stronie szły idealnie pionowo. Haftowanie przypominało przeprawę przez labirynt... Spróbowałam tak i na razie dałam sobie spokój. Jednak wolę haftować rzędami, od tamtej metody robią się tylko brzydsze prześwity. Ja wiem, to wszystko brak wprawy.

+Quote Post
jagodzianka
post Aug 1 2009, 09:31 PM
Post #16

Domownik

konik jest fajny, jak przeprasujesz na mokro, na pewno prześwity będą mniejsze, a zapewniam cie, że dzieciom wogóle to nie będzie przeszkadzało biggrin.gif One będą widziały tylko pięknego brykającego konika wub.gif Wprawy nabierzesz, każdy od czegoś zaczynał! Grazka23 ma rację, cała tajemnica w niezbyt mocnym naciąganiu nitki, samo przyjdzie z czasem.

+Quote Post
Piwonia
post Aug 17 2009, 08:35 PM
Post #17

Domownik

Pogięło mnie. Różne robótki rozgrzebane, urlop się skończył, a ja wydałam jakąś straszną kwotę na wzory i mulinę do wyszywania. Bo wiecie, zawsze chciałam mieć na ścianie jakiś ładny pejzaż. Najlepiej taki z górami pomidor.gif Niech mnie ktoś palnie albo co.

A konik skończony, dwie kolejne wróżki też, na tapecie jeżyk, muszę sprawdzić z tabelą DMC czy mi nie brak kolorów (Ariadną wyszywam i kolory dobieram na oko). Kiedy to skończę, nie wiadomo. No właśnie, konika na kołderki muszę wysłać. Straszne, jak ja dotrę na pocztę przy chronicznym braku czasu.

AAAAA!!!

Edit: ostatnie prace:

Ten post został edytowany przez Piwonia: Aug 17 2009, 09:32 PM
Załączone pliki
Załączony plik  Rozowa_wrozka.jpg ( 88.54K ) Suma pobrań: 28
Załączony plik  Wrozka_biala.jpg ( 77.35K ) Suma pobrań: 34
Załączony plik  Zrebak_skonczony.jpg ( 94.54K ) Suma pobrań: 40
Załączony plik  Kwiatki.jpg ( 99.84K ) Suma pobrań: 29

+Quote Post
grazka23
post Aug 17 2009, 10:12 PM
Post #18

Stały Bywalec

Ale tempo!!!
Ten biały elfik jest przesłodki!

+Quote Post
grazka23
post Aug 17 2009, 10:14 PM
Post #19

Stały Bywalec

Aaa, i jeszcze - przy zmniejszonych zdjęciach na koniku nie widać prześwitów. Więc w rzeczywistości też nie są duże. Przy ciemnej nitce na zdjęciach zawsze wydają się większe.

+Quote Post
jagodzianka
post Aug 17 2009, 11:18 PM
Post #20

Domownik

a nie mówiłam? nikt tego nie zauważy! A oprócz tego widze, że się nam nastepny "chomik" ładnie rodzi, hihihihi... Nie martw się, my wszystkie tak mamy. Kanwa i nici to art. pierwszej potrzeby!!!! Hafciki przesłodkie, gratulacje wub.gif

+Quote Post

30 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 7th May 2021 - 07:50 AM

MKPortal C1.2 rc1 ©2003-2008 mkportal.it
Strona wygenerowana w 0.01337 sekundy z 12 zapytaniami S: 1dfc.