Ostatni shout - nie widoczny
Nie jesteś upoważniony do przeglądania shoutów.

4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Poczekalnia dla nowych, propozycja
Kuferek
post Jan 6 2010, 02:01 AM
Post #1

Domownik

Grupa: Administratorzy
Użytkownik nr: 2

Nawiązując do propozycji poczekalni dla nowych użytkowników, która padła w tym temacie http://www.kuferek.org/forum/index.php?showtopic=4176, chciałam odpowiedzieć, że oczywiście jest to możliwe do zrealizowania.
Problem będzie polegał głównie na reorganizacji całego forum, bo trzeba będzie porozdzielać wszystkie tematy na te, które mają pozostać dla nowych osób i te dla aktywnych kuferkowiczów.
Będzie to niestety wymagało sporo pracy i bardzo przydałoby mi się Wasze wsparcie.

Trzeba byłoby jeszcze ustalić, co będzie wyznacznikiem przejścia danej osoby do grona stałych bywalców. Z technicznej strony najprościej byłoby przyjąć ilość napisanych postów, bo wtedy po przekroczeniu określonej liczby autmatycznie sam zmieniałby się status tej osoby. Ale nie wiem, czy jest to dobre rozwiązanie, bo w ten sposób ważna byłaby ilość, a nie jakość tych postów.

Go to the top of the page

+Quote Post
AniaD
post Jan 6 2010, 08:18 AM
Post #2

Stały Bywalec

Grupa: Moderatorzy
Użytkownik nr: 4 015

Kuferku jesli będziesz potrzebowała pomocy to ja jestem chętna.Może do czegoś się przydam bo mam dużo czasu i często siędzę na naszym forum:))

+Quote Post
Flora 52
post Jan 6 2010, 08:27 AM
Post #3

Nowy
*

Grupa: Użytkownicy
Użytkownik nr: 8 120

Jestem nowa od paru dni i troche mnie smutno zaskoczyło,że chcecie dzielic na nowych i starych. Po co ?? Znowu jakis podział na tych gorszych i lepszych. Przepraszam, ale ja tak to odebrałam. Przecież takie portale po to są,żeby sobie pomagać i wspierać, a nie blokować dla nowych ważne i ciekawe informacje. Szkoda, bo zaprzepaścicie tym ruchem dojście dla nowych osób.
Ciekawa jestem, czy tylko ja podzielam takie zdanie. Pozdrawiam wszystkich mimo wszystko.

+Quote Post
irysek2
post Jan 6 2010, 08:50 AM
Post #4

Swój człowiek

to nie jest tak
każdy jest tu mile widziany
ale jak sama zaobserwowałaś jest nas dużo
ale to tylko pozory
niejedna wpada tylko aby coś poszukać
a na forum się nie udziela
nam chodzi o to aby to forum żyło
a nie było tylko pogotowiem ratunkowym
dzielić się umiemy i robimy to z ochotą
ale róenież wspieramy się nawzajem
żyjemy maszymi pracami
dzielimy się doświadczeniem
i na tym polega to forum
więc nie oceniaj nas negatywnie
tylko dałącz do nas

moja propozycja jest taka
aby osoby które są zarejestrowane na forum przez 6 m-cy a nie udzielają się poprostu usunąć
tak jak to robią na innych forach
i na pewno nie będzie nikt rozczarowany
ale ten punktu proponuję umieścić w regulaminie
każdy będzie wiedział co go czeka
a dzielenie na nowych i starych niepodoba mi się

Ten post został edytowany przez irysek2: Jan 6 2010, 09:01 AM
Załączone pliki
Załączony plik  kotek_5_.gif ( 43.49K ) Suma pobrań: 0

+Quote Post
Aslynn Foreignet
post Jan 6 2010, 11:02 AM
Post #5

Swój człowiek

Użytkownik nr: 7 447

Przyłanczam się do tego, co pisze Irysek, to nie jest tak, że nie chcemy w naszym gronie nowych i dlatego zaczynamy wymyślać Bóg jeden wie jakie mury, zakazy i nakazy. Każdy kiedyś zaczynał, lub własnie zaczyna, a to forum jest po to, żeby skonfrontować swoje doświadczenia z doświadczeniami innych i nauczyć się czegoś ciekawego. Ale jeżeli ktoś wchodzi tu tylko żeby "posępić" i za chwilę go nie ma to trzeba z tym zrobić jakiś porządek.

Ilość postów nie byłaby dobrym rozwiązaniem - chyba, że liczyłyby się tylko posty z określonych działów a nie z wszystkich (ktoś kto szedłby na łatwiznę, przykładowo napisałby "Witam" albo "cześć" we wszystkich tematach powitań i pewnie już by zebrał odpowiednią ilośc postów). Znam fora, które tak właśnie liczą posty.
Co do kont użytkowników nieaktywnych, można by tak jak zaproponował Irysek przesiać przez sito i zrobić drobny porządek. Duża ilość użytkowników może robić wrażenie i ładnie się taką liczbę ogląda, lecz jeżeli porównać to z udzielającymi się to od razu rogalik opada.
No i tematy z wzorami, trzeba się zastanowić, wg jakich kryteriów posegregować wzory - czy udostępnić część, czy wszystkie zamknąć na klucz (byłabym za tym, by wzory z gazet, duże obrazy np. GK, obrazy malarzy itp, czy inne nasze przeróbki zamknąć w skarbczyku, a dla wpadających pozostawić dostępne te, które często występują na różnych stronach na necie - to tylko taka luźna propozycja). No i jeżeli chodzi o galerię, to zamieszczać te wzory na taką, z której by nie znikały.

Zaglądam na stronę z różną częstotliwością, ale zgłaszam się do pomocy, jeżeli jest taka opcja.

+Quote Post
Talie
post Jan 6 2010, 04:23 PM
Post #6

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 7 252

Trochę mi to przypomina znane przysłowie - Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek... Jestem osobą, która może o sobie mówić, że jest tutaj nowa. I trochę dziwnie się czuję, kiedy czytam o poczekalni dla nowych... Z drugiej jednak strony rozumiem doskonale, dlaczego coś takiego ma powstać i czemu służyć, i paradoksalnie popieram takie rozwiązanie.
I jeśli będę mogła jakoś pomóc, to proszę krzyczeć smile.gif

+Quote Post
Kuferek
post Jan 7 2010, 01:48 AM
Post #7

Domownik

Cieszę się, że odezwały się też osoby, które nie do końca popierają poczekalnie.
Będzie nam wspólnie łatwiej ustalić jakieś w sensowne rozwiązanie, na jakiej zasadzie miały by nowe osoby awansować i mieć pełen dostęp do forum.

Osoby, które nie logowały się do kuferka od roku są już od ponad roku stopniowo usuwane (dzisiaj nadrobiłam zaległości i wyleciało ponad 1300 takich użytkowników).

AniuD, Aslynn i Talie, bardzo się cieszę, że jesteście chętne do pomocy. Jak już wyklaruje się wizja poczekalni, to się do Was zgłoszę. smile.gif

+Quote Post
Ata
post Jan 7 2010, 08:32 AM
Post #8

Domownik

Grupa: Super Moderatorzy
Użytkownik nr: 29
Gadu-Gadu: 8213373

CYTAT(Aslynn Foreignet @ Jan 6 2010, 11:02 AM) *
Ilość postów nie byłaby dobrym rozwiązaniem - chyba, że liczyłyby się tylko posty z określonych działów a nie z wszystkich (ktoś kto szedłby na łatwiznę, przykładowo napisałby "Witam" albo "cześć" we wszystkich tematach powitań i pewnie już by zebrał odpowiednią ilośc postów). Znam fora, które tak właśnie liczą posty.
Co do kont użytkowników nieaktywnych, można by tak jak zaproponował Irysek przesiać przez sito i zrobić drobny porządek. Duża ilość użytkowników może robić wrażenie i ładnie się taką liczbę ogląda, lecz jeżeli porównać to z udzielającymi się to od razu rogalik opada.
No i tematy z wzorami, trzeba się zastanowić, wg jakich kryteriów posegregować wzory - czy udostępnić część, czy wszystkie zamknąć na klucz (byłabym za tym, by wzory z gazet, duże obrazy np. GK, obrazy malarzy itp, czy inne nasze przeróbki zamknąć w skarbczyku, a dla wpadających pozostawić dostępne te, które często występują na różnych stronach na necie - to tylko taka luźna propozycja). No i jeżeli chodzi o galerię, to zamieszczać te wzory na taką, z której by nie znikały.

Zaglądam na stronę z różną częstotliwością, ale zgłaszam się do pomocy, jeżeli jest taka opcja.

Bardzo podobają mi się propozycje Aslynn. Do tego jak to nazwałaś "skarbczyka" można przenieść też posty z naszymi prywatnymi albumami ze wzorami.
Musimy najpierw posprzątać to co mamy i dlatego mam propozycję i prośbę:
Dziewczyny! Przejrzyjcie w wolnych chwilach dział ze wzorami xxx i zaraportujcie mi, które posty są do usunięcia.
Sama nie jestem w stanie tego ogarnąć, więc jeśli jesteście chętne, to może podzielcie się jakoś między sobą działami, a ja czekam na "meldunki" z pola walki biggrin.gif

A tak btw; fajne tło Kuferku wink.gif

+Quote Post
kacpur
post Jan 7 2010, 08:49 AM
Post #9

Domownik

Użytkownik nr: 30

Podzielam Wasze zdanie, no i fajnie, ze KUFEREK sie pojawił

+Quote Post
Rabcia
post Jan 7 2010, 11:07 AM
Post #10

Domownik

Użytkownik nr: 450
Gadu-Gadu: 9993546

Jakby co to ja też mogę przejrzeć jakiś dział... I raportować

+Quote Post
ataboh
post Jan 7 2010, 01:18 PM
Post #11

Swój człowiek

Użytkownik nr: 365

Chociaż ostatnio mało tu do Was zaglądam ( kiedyś częsciej) i nie wiem czy to ja nie będę tą do odstrzału... ale jestem za. biggrin.gif , forum musi żyć, a życie to aktywni forumowicze.
Jeżeli mnie nie odstrzelicie to postaram się częściej bywać wub.gif

+Quote Post
JUREK
post Jan 7 2010, 04:52 PM
Post #12

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 7 150

Jestem za propozycją iryska a jak widać też jestem prawie nowa , i nie chcę uchodzić za sępa ale też chcę się podzielić swoimi wzorami czy też umiejętnościami i jakieś kryteria powinny być. smiley_1153.gif wub.gif

+Quote Post
Talie
post Jan 7 2010, 05:36 PM
Post #13

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 7 252

Pomóc mogę przy xxx... Więc jeśli coś przejrzeć, np jakiś dział z linkami, to proszę mówić, bo ja sama nie chcę się wyrywać z prostego powodu - nie chcę nikomu wchodzić w jego kompetencje unsure.gif
Ale do pomocy jestem gotowa smile.gif

+Quote Post
Ata
post Jan 7 2010, 08:50 PM
Post #14

Domownik

Użytkownik nr: 29
Gadu-Gadu: 8213373

Dziewczyny! Dogadujcie się więc jakimi działami się dzielicie i raportujcie smile.gif

+Quote Post
Aslynn Foreignet
post Jan 7 2010, 10:14 PM
Post #15

Swój człowiek

Użytkownik nr: 7 447

Mogę się zająć zwierzakami, skoro już zaczęłam przeglądać moje ulubione tygryski (zresztą stwierdziłam że po raz kolejny moją małą galerię szlak trafił i mam wielką ochotę wyżyć się na klawiaturze za tego niemożliwego neta, który własnie bardzo złośliwie niweczy jeden z moich praktycznych i pomocnych innym pomysłów - na razie więc przechowam je na płytkach, dopóki nie otworzymy skarbczyka).

Dużo zależy od tego, z jakiej strony były zaczerpnięte wzory, bo niektóre są tylko czasowe (np. link działa tylko 30 dni od ostatniego pobrania - i jeżeli jest mało popularny wiadomo, ma krótki żywot, adekwatnie najpopularniesze są... nieśmiertelne). Posty z linkami z których udało mi się coś załadować w temacie z tygrysami i dzikimi zwierzakami to: 7, 16-18, 27-28, 38-44, 47, 49-50, 53-60, 67-69, 74 i 76, z tym że większość z tych postów to końcówka roku 2009 (raczej daję 1-2% szans że pliki w innych tematach załadowane w 2006 czy 2007 będą jeszcze aktywne, ale mogę się mylić rolleyes.gif a tego akurat przy takiej okazji bardzo bym chciała) Reszta postów z tego tematu wychodzi do odstrzału.
Myślę, że na innych tematach może być podobnie. Jeżeli chodzi o tygrysy to na razie tylko tyle mam do powiedzenia.

->Kuferku mnie też się bardzo podoba tło, takie adekwatne do pogody za oknem (a bardzo dzisiaj wymarzłam brrr)

->Ata jeżeli mogłabym dodać jeszcze słówko w kwestii postów, które liczyć, które nie - przy mojej wcześniejszej wypowiedzi - działy typu "pogaduszki" "szukam" i takie luźne można by wyłączyć, a liczyć posty z tych tematycznych "haft krzyżykowy", "haft richelie" itd. jeżeli się da: dodać opcję by taka osoba miała założony przynajmniej 1, 2 swoje tematy (wiadomo że w tych działach byłyby to tematy z pracami takiej osoby) tak w kwestii kryteriów...

+Quote Post
rachelka
post Jan 7 2010, 10:52 PM
Post #16

Domownik

Użytkownik nr: 8 142

Dzień dobry kuferku. Jestem naprawdę nowa i całkiem zielona jeśli chodzi o neta i wszystko co jest z tym związane. Nikt mnie nic nie nauczył. Umiem bardzo mało. Nie rozumiem połowy rzeczy o których tu mowa, ale wiem jedno podzial na starych i nowych jest do niczego. Tak samo liczenie postów nic nie da. Dobrym pomysłem jest aktywność. Weszłam na temat tego forum, gdyż myślałam, że znajdę tu jakieś wskazówki dla siebie, a tu się okazuję, że chodzi o klasyfikacje ludzi. Troche sie zawiodłam.

+Quote Post
jagodzianka
post Jan 7 2010, 11:59 PM
Post #17

Domownik

Użytkownik nr: 294

Rachelko, jesteś tu nowa i nie czuj się zawiedziona, bo serdecznie cię witamy, jesli chcesz się udzielać aktywnie 8.gif Nie chodzi o żaden podział na nowych i starych. Chodzi o to, że jeśli to forum ma przeżyć i nam zależy, to muszą tu być jakies wzory. Same dobre rady nie wystarczą, nie ma sie co łudzić. WSZYSTKIE WZORY latające w necie są pirackie i to też nie ulega wątpliwości. To nie tak, że te popularne w necie są legalne a GK juz nie. Wszystkie są nielegalne. Dlatego dla bezpieczeństwa, trzeba je zamknąć w skarbczyku. A dostęp do tego skarbczyka powinni mieć tylko AKTYWNI użytkownicy, nie sępy, które wpadają tu tylko po coś do ściągnięcia. I to jest temat do rozważenia.

Ten post został edytowany przez jagodzianka: Jan 8 2010, 12:00 AM

+Quote Post
Kuferek
post Jan 8 2010, 02:41 AM
Post #18

Domownik

Mam propopzycję dla osób, które chcą pomóc w porządkowaniu forum. Jeśli oczywiście nie macie nic przeciwko temu, to nadam Wam uprawnienia moderatorów w działach, które sobie wybierzecie. Myślę, że w ten sposób będzie o wiele prościej się z tymi porządkami uporać. smile.gif

Nadal nie wiem jeszcze, jak rozwiązać problem z tą poczekalnią. Jedno jest pewne, że "sępy" nie powinny mieć dostępu do całej zawartości naszego forum.
Poczekajmy może jeszcze na kolejne opinie.

+Quote Post
AniaD
post Jan 8 2010, 08:03 AM
Post #19

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 4 015

Ja chętnie mogę zająć sie postaciami.Jeśli nie będzie wielu chetnych do sprzątania forum to moge wziąć jeszcze coś

+Quote Post
Krzysia
post Jan 8 2010, 10:41 AM
Post #20

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 140

Osobiście nie miałabym nic przeciwko udostępnieniu wzorów osobie nowej, która nawet jeśli porusza się nieporadnie to jednak z taktem. Każdy był nowym i pewnie jeszcze będzie. Nie mogę jednak być miła dla osób przychodzących tylko po to żeby zdobyć to na czym jej zależy, przykład pewnej gwiazdeczki wink.gif która zabłysła na chwilę na różnych forach żądając wszędzie tego samego i zdziwionej, że nikt błyskawicznie nie spełnia jej żądań.

Trudno jest rozsądnie napisać określoną ilość postów, są dziewczyny milczące, których obecność jest bardzo cenna i są gaduły, często niewiele wnoszące do konkretnych tematów, ale bardzo urocze i zaangażowane. Wszystkie tworzą atmosferę na forum i dla wszystkich powinno być tu miejsce.

wub.gifNowe wub.gif niech się nie obrażają, nie chodzi o to żeby utrudnić Wam się tu zadomowić, tylko o to żeby nie wpuszczać troli i sępów, oraz zachowywać się wg. zasad dobrego wychowania. To jednak nie zależy od stażu na forum, ale od tego co się wynosi z domu i nie dotyczy tylko nowych użytkowników.
Nowa osoba przychodząca tutaj np. ze słowami : nic nie umiem, ale bardzo chce się nauczyć, proszę, pomóżcie mi- na pewno znajdzie pomoc, a jeśli jeszcze pokaże jak z niej korzysta, to szybko zostanie starą 8.gif

Rozumiem, że skarbczyk byłby dla wzorów wybranych, nowości, klasyki itp. Już takie tu są, w niektórych działach, osoby zainteresowane daną techniką wiedzą o tym i mają do nich klucze. Warto byłoby mieć coś takiego i dla xxx, tym bardziej, że
podebrane Totte na innym forum

+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27th February 2021 - 01:23 PM

MKPortal C1.2 rc1 ©2003-2008 mkportal.it
Strona wygenerowana w 0.01382 sekundy z 12 zapytaniami S: 1dfc.