Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pomożecie?
Forum "Kuferek" > Forum ogólne > Forum organizacyjne
AniaD
Kochane mam mały problem,znalazłam zdjęcie fajnego kocyka ale niebyło do niego schematu tylko zdjecie gotowego elementu.Zdjęcie jest kiepskiej jakości więc męcze sie z tym bo co rozysuje to nie wychodzi równo.Czy ktos mógłby pomóc rozrysowac schemat do tego elementu?Chodzi o to aby wyszedł z tego równiutki romb.
Rabcia
Ania z tego co widzę to ten romb nie jest całkiem równy... Próbuję to rozgryźć ale schematów to ja za bardzo rysować nie umiem, a przynajmniej nie takie coby dla innych czytelne były...

Rabcia
Wyszło mi takie coś:
Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Podobne?
AniaD
Ja też ciągle próbuje i wychodzi krzywo.i robiłam tak jak na zdjęciu i tez wychodziło krzywo.ech a tu właśnie na tym rzecz polega żeby romb był równy:(Moze jeszcze ktoś cos wymysli bo co kilka główek to nie jedna:))
Rabcia
I schemat:

Kliknij, aby zobaczyć załącznik

Piwoniu mogła byś rzucić okiem? Ty chyba lepsza jesteś w rozszyfrowywaniu schematów... Co myślisz?
AniaD
Rabciu to ma ręce i nogi,zaraz wypróbuję:)Dziękuję Ci serdecznie:))))))))Może Piwonia jeszcze tu zerknie bo ona rzeczywiście ma smykałkę do schematów
Piwonia
Raju. Może wieczorem. Teraz absolutnie nie dam rady sad.gif
AniaD
Zrobiłam jeden romb Rablinkowym sposobem,zostawię jako przykład.i cierpliwie poczekam co tam Agniesia wykombinuje ,jak znajdzie czas oczywiscie:)
AniaD
wklejam zdjęcie gotowego kocyka.tak powinien wyglądać gotowy:)
klamorci
kiedyś kupiłam książke z motywami szydełkowymi, nie wiem czy scan będzie pomocny, ale wydaje mi się że ten motyw mógł by być...........
Piwonia
Dziewczyny, wyszło mi coś podobnego jak pokazała Klamorci. Rozrysowałam sobie ten schemat, dość brzydko wyszedł tongue.gif Zdjęcie zrobię za chwilę, a może narysuję jeszcze raz porządnie. W każdym razie:

Rząd 1 - zacząć na kółku początkowym, jak tam komu wygodnie - kilka o. łańc. złączonych w kółko, albo pętelka z nici; i robimy: (3 sł, 2 o.ł., 3 sł, 3 o.ł.) dwa razy (pierwszy słupek w rządku zastępujemy rzecz jasna trzema o.ł.)

Rząd 2 - na każdym boku rombu robimy 7 słupków, przy czym w słupek poprz. rzędu wrabiamy po 1 słupku, w pętelkę z 2 o.ł. wrabiamy 1 słupek z grupy, w pętelkę z 3 o.ł. wrabiamy 3 ostatnie słupki z grupy. Na ostrym rogu rombu robimy pętelkę z 3 o.ł., na łagodnym pętelkę z 2 o.ł.

Rząd 3 - na każdym boku rombu robimy 3 grupy po 3 słupki. Idąc od ostrego rogu do łagodnego wrabiamy je tak:
* w pętelkę z 3 o.ł. wrabiamy 3 sł, 1 o.ł. nad słupkiem poprz. rz., 3 o.ł. w słupki, 1 o.ł., 3 słupki, z których ostatni wrobiony jest w pętelkę z 2 o.ł., 2 o.ł.

I pewnie namąciłam do kwadratu, a gdzie są początki rzędów, to trzeba wykombinować. Można posłużyć się wzorem Klamorci, bo jest bardzo podobny.
AniaD
Kobietki jesteście kochane:)Po stokroć wam dziekuję*****
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.