Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Moja zabawa z filcowaniem
Forum "Kuferek" > Inne robótki > Inne robótki > Nasze prace
Stron: 1, 2, 3
Reja
Napatrzyłam się na piękne rzeczy wykonane z filcu i postanowiłam spróbować. Moje pierwsze kolczyki.
Reja
I pierwsze ślimaczki wymęczyłam! Było trochę trudniej, bo pierwszy raz filcowałam na mokro.
Reja
No i zachciało mi się kwiatów. Wyszło mi coś takiego blink.gif Wszelkie rady mile widziane smile.gif
rachelka
Nie wiem jakiej chcesz rady ale ten szafirowy jest boski!
Cala reszta tez udana.
Bede sledzic twoje postepy wink.gif
Reja
Dziękuję smile.gif
Reja
Etui na telefon. Miało być w całości, ale po moim błędzie podczas filcowania musiałam je sama pozszywać huh.gif
rachelka
Pierwsze koty za płoty. Następny wyjdzie lepszy. 11.gif
małgoś
Piękne prace 11.gif 11.gif 11.gif . Dla mnie to czarna magia.
*Ania*
Nooo, jeśli to są początki to chylę czoła notworthy.gif
Piwonia
Ja dostałam zestaw dla początkujących - kilka zwitków kolorowych wełenek, igłę i gąbkę, ale moja kuleczka jest jak dotąd mocno nieforemna, a ja nie mam na razie serca jej dopracować. Te prace tutaj to ho-ho!
halszka
Reja
- jak się cieszę , że ktoś jeszcze filcowaniem się zaraził ... biggrin.gif
- pierwsze prace nigdy nie są tak doskonałe , jak byś je chciała widzieć za jakiś czas ... biggrin.gif jeszcze musisz trochę je dopracować , bo za słabo są "dofilcowane " i ci się rozlecą w trakcie użytkowania .... no ale jak mówią :ćwiczenia i ciężka praca - czynią mistrza 8.gif czego ci bardzo życzę
- pooglądaj filcowe tutki ( jest ich sporo w necie ) i f i c u j ile tylko masz sił ( własne pomysły na własne wzory i cudeńka - przyjdą ci do głowy w niedługim czasie biggrin.gif )
Piwonia
Ile się filcuje pojedynczą igłą taką kuleczkę do kolczyków?
halszka
Piwonio
- a jaką masz czesankę ? akrylową czy wełnianą ?
- kulki z czesanki wełnianej nie musisz kłuć igłą od samego początku ( tylko z akrylu ) - modelujesz je wilgotne / mokrawe w dłoniach , suszysz , a dopiero na samym końcu dopieszczasz je igiełką tylko jeśli tego potrzebują biggrin.gif mają być dość twarde i gładkie i bez zbędnych kłaczków ( jeśli będą - to przytniesz )
- czas ? - tyle ile ci zejdzie ... biggrin.gif
Piwonia
To czeski zestaw dla początkujących. Jest "barvena vlna 6 barev, prirodni vlna bila a hneda". Chyba wełna naturalna, ale głowy sobie nie dam uciąć.
Reja
CYTAT(halszka @ May 7 2012, 07:11 PM) *
Reja
- jak się cieszę , że ktoś jeszcze filcowaniem się zaraził ... biggrin.gif
- pierwsze prace nigdy nie są tak doskonałe , jak byś je chciała widzieć za jakiś czas ... biggrin.gif jeszcze musisz trochę je dopracować , bo za słabo są "dofilcowane " i ci się rozlecą w trakcie użytkowania .... no ale jak mówią :ćwiczenia i ciężka praca - czynią mistrza 8.gif czego ci bardzo życzę
- pooglądaj filcowe tutki ( jest ich sporo w necie ) i f i c u j ile tylko masz sił ( własne pomysły na własne wzory i cudeńka - przyjdą ci do głowy w niedługim czasie biggrin.gif )

Dziękuję Halszko za rady smile.gif Ja właśnie przeglądam internet i za bardzo się jeszcze nie dowiedziałam jak długo trzeba filcować? Po czym mam poznać, że już wystarczy biggrin.gif Proszę o dalsze rady!
halszka
CYTAT(Reja @ May 9 2012, 05:00 PM) *
Dziękuję Halszko za rady smile.gif Ja właśnie przeglądam internet i za bardzo się jeszcze nie dowiedziałam jak długo trzeba filcować? Po czym mam poznać, że już wystarczy biggrin.gif Proszę o dalsze rady!

Reja

- dzięki kochana za "uznanie" , poradzić/wytknąć ci jakiś problemik - zawsze będę mogła w miarę moich możliwości - ale mistrzynią w tym temacie nie jestem biggrin.gif
- ale znam MISTRZYNIE filcu ! biggrin.gif ( napiszę do ciebie na PW )
eBeata
Reja, kulki filcuje się tak długo , az rzucona o stół odbije się jak piłeczka, a nie pacnie klapnieta rolleyes.gif
Reja
CYTAT(eBeata @ May 9 2012, 08:42 PM) *
Reja, kulki filcuje się tak długo , az rzucona o stół odbije się jak piłeczka, a nie pacnie klapnieta rolleyes.gif

Dziękuję kobietki za rady i proszę o następne! 8.gif
Reja
Pokusiłam się na kolejne kwiaty, czekam Halszko na rady biggrin.gif Z tego co wyczytałam na poleconym forum, masowałam zdecydownie za krótko! blink.gif
Joan
A jak filcować na mokro, żeby było mocno ufilcowane? Kiedyś trochę filcowałam na mokro właśnie, ale sama widziałam, że te rzeczy są słabo ufilcowane - i rzeczywiście były nietrwałe. Teraz zaczęłam trochę filcować igłą i to idzie mi dużo lepiej. Widzę, że im dłużej kłuję igłą tym bardziej dana rzecz jest ufilcowana. Kuleczki np. powychodziły fajne, są sprężyste i się odbijają.
Za to na mokro nie widziałam takiej bezpośredniej zależności - nie ważne jak długo bym tę czesankę mydliła, tarła, płukłała, znowu mydliła i tak dalej - zawsze było moim zdaniem słabo ufilcowane.
Reja
CYTAT(Joan @ May 10 2012, 09:07 PM) *
A jak filcować na mokro, żeby było mocno ufilcowane? Kiedyś trochę filcowałam na mokro właśnie, ale sama widziałam, że te rzeczy są słabo ufilcowane - i rzeczywiście były nietrwałe. Teraz zaczęłam trochę filcować igłą i to idzie mi dużo lepiej. Widzę, że im dłużej kłuję igłą tym bardziej dana rzecz jest ufilcowana. Kuleczki np. powychodziły fajne, są sprężyste i się odbijają.
Za to na mokro nie widziałam takiej bezpośredniej zależności - nie ważne jak długo bym tę czesankę mydliła, tarła, płukłała, znowu mydliła i tak dalej - zawsze było moim zdaniem słabo ufilcowane.

Ja też jestem początkująca w tej dziedzinie i mam taki problem jak piszesz, nie wiem kiedy jest już dobrze ufilcowane. Z tego co czytałam na forum, to trzeba poświęcić trochę czasu i wysiłku by było dobrze zrobione, Teraz bawiłam się z kwiatkiem, wydaje mi się, że jest dobrze ufilcowany, ale dałam za grube pasma czesanki i wyszedł dość twardy huh.gif Ale będę dalej męczyła biedną czesankę aż mi wyjdzie!
halszka
CYTAT(Reja @ May 10 2012, 03:23 PM) *
Pokusiłam się na kolejne kwiaty, czekam Halszko na rady biggrin.gif Z tego co wyczytałam na poleconym forum, masowałam zdecydownie za krótko! blink.gif

Reja
-za krótko ? - jest na to sposób biggrin.gif
- ten brązowy kwiatuch najbardziej mi sie spodobał , ja osobiście nie za bardzo lubię takie "wycinane" - ale to kwestia gustu ...
- ten brązowy kwiatek potraktuj igłą /dofilcuj / dopieść go w miejscach gdzie ci się wydaje że tego potrzebuje zwłaszcza na brzegach kwiatka , igłą też możesz uformować płatki - nie musisz ich wycinać ... to musisz wyczuć ...
( pooglądaj jeszcze raz )

Joan
CYTAT(Reja @ May 10 2012, 10:46 PM) *
Ja też jestem początkująca w tej dziedzinie i mam taki problem jak piszesz, nie wiem kiedy jest już dobrze ufilcowane. Z tego co czytałam na forum, to trzeba poświęcić trochę czasu i wysiłku by było dobrze zrobione, Teraz bawiłam się z kwiatkiem, wydaje mi się, że jest dobrze ufilcowany, ale dałam za grube pasma czesanki i wyszedł dość twardy huh.gif Ale będę dalej męczyła biedną czesankę aż mi wyjdzie!

Czyli trzeba filcować, filcować, filcować i jeszcze filcować - pewnie kilka razy dłużej niż ja to robiłam. Przy filcowaniu na mokro ciągle takie miałam wrażenie, że rzecz się sfilcowuje do pewnego momentu, a potem już nie ważne ile bym to robiła - nic się już bardziej nie ufilcowuje, chociaż ciągle jest za słabo sfilcowane. Ale pewnie to nie tak, tylko trzeba jeszcze dużo, dużo dłużej to robić - jeśli dobrze rozumiem smile.gif
Reja
CYTAT(halszka @ May 11 2012, 01:49 AM) *
Reja
-za krótko ? - jest na to sposób biggrin.gif
- ten brązowy kwiatuch najbardziej mi sie spodobał , ja osobiście nie za bardzo lubię takie "wycinane" - ale to kwestia gustu ...
- ten brązowy kwiatek potraktuj igłą /dofilcuj / dopieść go w miejscach gdzie ci się wydaje że tego potrzebuje zwłaszcza na brzegach kwiatka , igłą też możesz uformować płatki - nie musisz ich wycinać ... to musisz wyczuć ...
( pooglądaj jeszcze raz )

Halszko ja wczoraj siedziałam na tym forum i czytałam wszystko o błędach jakie można popełnić! O rany, strach się bać biggrin.gif Zrobiłam tego fioletowego, bo w necie na filmiku widziałam taki sposób układania czesanki, tylko, że wtedy ona nie jest układana dachówkowo tylko w jedną stronę i to mnie zainteresowało, czy tak można? No i widziałam, że kształt nadawają za pomocą igły z nitką, a na innym filmiku już w trakcie filcowania był odpowiednio modelowany. Wiem, że to głupie pytania, ale ja jestem laikiem, więc wybacz biggrin.gif Zastanawiam się czy zakup płytki CD z nauką filcowania na mokro to dobra sprawa?
Reja
CYTAT(Joan @ May 11 2012, 11:35 AM) *
Czyli trzeba filcować, filcować, filcować i jeszcze filcować - pewnie kilka razy dłużej niż ja to robiłam. Przy filcowaniu na mokro ciągle takie miałam wrażenie, że rzecz się sfilcowuje do pewnego momentu, a potem już nie ważne ile bym to robiła - nic się już bardziej nie ufilcowuje, chociaż ciągle jest za słabo sfilcowane. Ale pewnie to nie tak, tylko trzeba jeszcze dużo, dużo dłużej to robić - jeśli dobrze rozumiem smile.gif

Kobietki na forum proponują po 200 rolowań w każdym kierunku, ja wczoraj doszłam do sto! biggrin.gif I nic mi nie wyszło bo dałam za grube pasma czesanki(chyba), zamiast kwiatka wyszła twarda podkładka filcowa mad.gif
rachelka
Nie przejmuj się. każdemu zdarza sie wpadka.
halszka
CYTAT(Reja @ May 11 2012, 04:46 PM) *
Halszko ja wczoraj siedziałam na tym forum i czytałam wszystko o błędach jakie można popełnić! O rany, strach się bać biggrin.gif Zrobiłam tego fioletowego, bo w necie na filmiku widziałam taki sposób układania czesanki, tylko, że wtedy ona nie jest układana dachówkowo tylko w jedną stronę i to mnie zainteresowało, czy tak można? No i widziałam, że kształt nadawają za pomocą igły z nitką, a na innym filmiku już w trakcie filcowania był odpowiednio modelowany. Wiem, że to głupie pytania, ale ja jestem laikiem, więc wybacz biggrin.gif Zastanawiam się czy zakup płytki CD z nauką filcowania na mokro to dobra sprawa?

Reja
- co do płytki CD- to jak chcesz ... ale przecież jest tyle różnych tutoriali ... pod wieczór może coś jeszcze wyszukam i podeślę ci biggrin.gif
Reja
Ufilcowałam sobie kolejne kwiaty i mydełka. Zrobiłam sobie na sucho zawieszki do kluczy. Odstają im kłaczki, ale nie obcinałam, przecież to są sierściuchy biggrin.gif
Piwonia
Moim zdaniem super. Szczególnie kwiatki są bardzo udane.
Reja
CYTAT(Piwonia @ May 25 2012, 08:06 PM) *
Moim zdaniem super. Szczególnie kwiatki są bardzo udane.

Dziękuję, cały czas się uczę smile.gif
rachelka
Kwiatki są piękne. Dopieszczone. rolleyes.gif
Reja
CYTAT(rachelka @ May 25 2012, 08:53 PM) *
Kwiatki są piękne. Dopieszczone. rolleyes.gif

Dziękuję pięknie za ocenę! smiley_1153.gif
halszka
Reja - brawo 11.gif świetne prace , widać że bakcyla filcowego połknęłaś na całego ... biggrin.gif no , to teraz czekamy na "większe" rzeczy ....
Reja
CYTAT(halszka @ May 26 2012, 09:37 PM) *
Reja - brawo 11.gif świetne prace , widać że bakcyla filcowego połknęłaś na całego ... biggrin.gif no , to teraz czekamy na "większe" rzeczy ....

Dziękuję Halszko, ale muszę się jeszcze dobrze nauczyć filcować, zanim zabiorę się za większe rzeczy biggrin.gif
Reja
Drugie podejście do pokrowca, tym razem chyba trochę lepiej? unsure.gif
halszka
CYTAT(Reja @ Jun 3 2012, 01:07 PM) *
Drugie podejście do pokrowca, tym razem chyba trochę lepiej? unsure.gif

Pokrowiec = OK 11.gif ,
ale gdybyś robiła go dla mnie - to ja poprosiła bym o falbankową klapkę ... lub bez klapki - ale z jakimś delikatnym kwiatuchem fajnym na środku ... spróbujesz ? smile.gif
Reja

Tak biggrin.gif
Tylko jak zrobić falbankową klapkę? blink.gif
halszka
Reja
np tu : http://www.craftladies.org/
Reja
Kolejny kwiat, tym razem z ogonkiem biggrin.gif
Halszko, pokrowiec bez klapki z kwiatem. Może nie taki delikatny, ale kwiat blink.gif Ta szara wełna kudłata! Im bardziej sfilcowana tym kudeł więcej!
rachelka
Wow! Robisz ogromne postępy 11.gif
Reja
CYTAT(rachelka @ Jun 8 2012, 10:06 PM) *
Wow! Robisz ogromne postępy 11.gif

Dziękuję, staram się jak mogę biggrin.gif
halszka
CYTAT(Reja @ Jun 7 2012, 09:23 PM) *
Kolejny kwiat, tym razem z ogonkiem biggrin.gif
Halszko, pokrowiec bez klapki z kwiatem. Może nie taki delikatny, ale kwiat blink.gif Ta szara wełna kudłata! Im bardziej sfilcowana tym kudeł więcej!

Reja
coraz to bardziej fajne są twoje pracki 11.gif a pokrowiec - bardzo mi się podoba ! 11.gif

Reja
CYTAT(halszka @ Jun 10 2012, 09:08 PM) *
Reja
coraz to bardziej fajne są twoje pracki 11.gif a pokrowiec - bardzo mi się podoba ! 11.gif

Uff... kamień z serca! Dziękuję Halszko za dobre słowo biggrin.gif

halszka
Reja
- kochana - bardzo ci dziękuję za uznanie mnie jako fachowej osoby od filcowania notworthy.gif - ale ja mistrzynią tego fachu nie jestem ... wub.gif - dałam ci tylko pewne namiary i sugestie na temat filcowania - korzystaj z nich !!!!
- ale mimo to ... - jest mi trochę nawet miło biggrin.gif blush.gif połechtałaś trochę moją próżność ... by.gif
Reja
CYTAT(halszka @ Jun 12 2012, 06:15 PM) *
Reja
- kochana - bardzo ci dziękuję za uznanie mnie jako fachowej osoby od filcowania notworthy.gif - ale ja mistrzynią tego fachu nie jestem ... wub.gif - dałam ci tylko pewne namiary i sugestie na temat filcowania - korzystaj z nich !!!!
- ale mimo to ... - jest mi trochę nawet miło biggrin.gif blush.gif połechtałaś trochę moją próżność ... by.gif

Dla mnie i tak nią jesteś! biggrin.gif
Reja
Kolejne kwiaty :-)
Piwonia
Jaki ładny! biggrin.gif
Reja
CYTAT(Piwonia @ Jun 13 2012, 09:17 PM) *
Jaki ładny! biggrin.gif

Dziękuję smiley_1153.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.