Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SiBOL
Forum "Kuferek" > Akcje charytatywne > Akcje 2012-2016 > "Magiczny Kocyk"
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Sarna
http://sibol-thearchive.blogspot.com/
Pomyślałam, że gdyby każda z nas zrobiła jeden kwadracik kocykowy, a ostatnia zszyła wszystkie, to łatwiej by poszło zrobienie takiego kocyka. Wpadłam na pomysł, że można by było w ten sposób obdarowywać dzieciaki z Marzycielskiej Poczty.
Co WY na to?
http://pocztowypodarek.pl/
Rabcia
Fajna rzecz, tylko jak sprawić żeby wszystkie kwadraty były równej wielkości?
Umówić się na konkretną markę włóczki?
Piwonia
Trudno będzie - to już raczej narzucić miarkę, że tyle a tyle centymetrów, i niech się każdy dopasowuje. Każde ręce robią inaczej: ściślej albo luźniej. Jak moja mama chciała zrobić kawałek swetra, który ja robiłam, od razu widać było granicę.
gosia1k
świetny pomysł!!! Myślę, że mimo wszystko warto podać chociaż orientacyjną grubość włóczki.
Jednocześnie - ja jestem chętna, tylko chyba nie mam wzorów na takie kwadraty, nigdy ich nie robiłam, może mogłybyście też podrzucić jakieś inspiracje... ??
Piwonia
Ja jeszcze nie wiem - za wiele rzeczy mam teraz napoczętych i za wiele pozarobótkowych spraw, które powinnam robić, a do szydełka mnie póki co nie ciągnie. Ale kto wie. Mam sporo włóczki, którą powinnam wykorzystać, a jest np. w takim kolorze, że nie zrobię ani czapki ani kamizelki, a na kwadracik akurat by się nadała. Wesoła, barwna. Jeszcze jakby spasować dobrze z dwoma-trzema innymi kolorami.
Sarna
smile.gif
Myślałam, by robić to na bazie kwadracików babuni to jest granny squares:
http://www.crochetcabana.com/tutorials/granny_square.htm
http://attic24.typepad.com/weblog/summer-g...nny-square.html
http://www.crochetpatterncentral.com/direc...7in_squares.php

Myślę, żeby to zorganizować tak: ustalamy dla kogo kocyk dziubiemy. Następnie zgłaszają się chętne do kwadracików, określamy rozmiar i kolorki. żeby sprawiedliwie było, prezenty wysyłamy do dzieci wg kolejności -w ten sposób każda z nas poniesie koszty przesyłki. Możemy też pracować nad czymś większym, co zgłosimy na aukcję dla chorego dziecka i w ten sposób dołożymy swoją cegiełkę.

Ah...A może zmienimy nazwę Sibol np. na Magiczny Kocyk? Taki kocyk pomaga przetrwać to co złe, otula, sprawia, że jest przytulnie i ciepło....
Piwonia
Czarodziejski Kocyk smile.gif

Bardzo fajne te Granny Squares.
Rabcia
Sarno może zróbmy na razie jeden. I tak każda z nas poniesie koszty wysyłki swojego/swoich kwadracików do osoby, która będzie to zszywać...
antonina78
Cudne kocyki są tutaj ale dla mnie to chyba zbyt trudne(chyba że to ktoś opracuje w zrozumiały sposócool.gif. Do prostych kwadracików to też się zgłaszam.
rachelka
Myślę, że teraz będę miec więcej czasu to kilka kwadracików zrobiło by się. Ale kto to póżniej poskłada?
Sarna
Umówmy się tak: poproszę siostrę, aby mi stronę Sibol przetłumaczyła, jak to zrobi, wrzucę tłumaczenie tutaj i będziemy debatowały dalej smile.gif
Piwonia
Blog SIBOL jest swoją drogą koszmarny, jak próbowałam dotrzeć do pierwszego postu żeby wyczytać jakieś podstawy, zasady i o co w ogóle chodzi, komputer o mało mi się nie powiesił z przepracowania. Tyle jest zdjęć, filmików, obrazków i nie wiadomo czego jeszcze, a na dodatek wciskał mi się Google Translator z nieprzyzwoitymi propozycjami, że miałby mi to tłumaczyć. A precz mi z takim tłumaczeniem!

Autorka, Sue, opowiada, że wpadła na pomysł robienia takich składkowych kocyków dla starszych osób pod wpływem swojej babci, która dożyła 103 lat, na szczęście do końca w dobrym zdrowiu: nie wymagała opieki, nie była leżąca. Do końca interesowała się np. piłką nożną, i w ogóle doskonale się z nią rozmawiało. Zdawało się, że będzie żyć wiecznie, lecz cóż - pewnego dnia po prostu zasnęła.

Pomysł wykiełkował, Sue poprosiła swoje znajome na Flick-rze i Bloglandzie o szydełkowe kwadraty na kolorowe kocyki: kto by chciał, kto by mógł itd. Kwadraciki zaczęły napływać, były kolorowe i piękne, od bardzo prostych do skomplikowanych i wyrafinowanych. Trzeba było wymyślić nazwę dla akcji, padło na "Sunshine International Blankets of Love" - Słoneczne Międzynarodowe Kocyki - Pozdrowienia (czy Kocyki Miłości? Jakoś mi ta miłość nie leży w tym przypadku). Robione kochającymi rękami i wysyłane z serdecznymi pozdrowieniami. Kocyki trafiają do domów opieki, a część do organizacji dobroczynnych. Nie każdy może się cieszyć na starość tak świetnym zdrowiem jak babcia Sue.

To tak z grubsza treść początku blogu, z trudem załadowanego:
http://www.sunshineinternationalblanketsof...01_archive.html
Celina
Magdap kiedyś pisała o szalikach które robią panie.
Sarna
Dumałam w nocy i oto co wymyśliłam:
1. Zakładamy bloga pt. Magiczny kocyk
2. Zapraszamy do współpracy koleżanki z blogów, forów_im nas więcej tym lepiej
3. Ogłaszamy zapisy na kwadraciki kocykowe, i termin wykonania, kolorki i rozmiaty kocyka
4. Kwadraciki spływają do jednej osoby, która uzbierawszy wszystkie potrzebne wysyła do chętnej do zszycia całości
5. Kocyk dostarcza do dziecka osoba z danej miejscowości, a jeżeli takiej nie ma wśród nas, zrzucamy się na wysyłkę wg.taryfy poczty
6. Na blogu wstawiamy zrobione już kwadraciki, tak aby wszyscy mogli śledzić powstawanie kocyka.
7. Założymy wspólnego chomika, ze wzorkami na kwadraciki, ohasłowanego ( co by się nas nikt nie czepiał, że udostępniamy wzorki)

Co WY na to?
antonina78
Super wymyśliłaś Sarno biggrin.gif
Pkt 4. Dobrze było by gdyby kwadraciki wysyłać bezpośrednio do osoby zszywającej (ominiemy jedno wysyłanie wink.gif )
gosia1k
jestem za, już się zapisuję
Sarna
Kochane, blog powstał. Oto jego adres:
magicznykocyk.blogspot.com
Chętnym do udziału w projekcie podeślę hasło.Pomyślałam, że aby było sprawiedliwie, zaczniemy od końca listy dzieci znajdujących się w Marzycielskiej Poczcie. Ostatnia jest Małgosia:
http://marzycielskapoczta.pl/malgosia-jablonska/
Dziewczynka ma 13 lat. Kocha taniec, pływanie i teatr. Pochodzi z Białegostoku. Dziewczynka rośnie, więc kocyk powinien być większy, 150cm/200cm.
Czekam na chętne do zrobienia kwadracików, ustalimy później do kogo polecą...
*Ania*
Nie mam zbyt duzo czasu, ale w miarę sił chętnie będę dziergała. Już dodałam się do obserwatorów bloga - teraz poproszę o dalsze instrukcje - wzór, wielkość, kolorystyka.
rachelka
Już zapisałam sie na bloga. Coś tam zawsze wydziubię. Czekam na szczegóły.
Sarna
http://www.craftpassion.com/2011/04/croche...ght-granny.html

Tutaj jest kocyk robiony z kwiatków. Proponuję, abyśmy porobiły środki w odcieniach różu i żółtego, a to, co na blogu jest białe ( kremowe?) zostawiły. Łatwiej będzie zszywać kwiatki jeśli będzie to jeden odcień obramówki. Na początku przesyłajcie kwiatki do mnie-pierwszy kocyk wyślemy pocztą, popatrzę z jakich miejscowości jesteśmy i podobieram dzieciaki pod nas-abyśmy osobiście dostarczały kocyki. Będzie taniej niż wysyłać. Chętnym podaję adres do wysyłki na pm, poniżej wzór Afrikan Flower

http://heidibearscreative.blogspot.com/201...t-tutorial.html
Im więcej kwiatków tym lepiej, to co zostanie będzie do kolejnego kocyka.
Zapisy wrzucam na bloga wink.gif
Miłego Dziubania smile.gif)
*Ania*
O matko, ale wymysliłaś!!!!!!!!!! Czy ktoś może mi to przetłumaczyć na polski? Wrzuciłam na translator, a tam mi jakies węzły wychodzą i coś tam jeszcze! Nie wiem czy na początku ileś oczek łańcuszka, czy węzełek na palcu? Dalej 12 słupków, ...dalej słupki, ale między nimi chyba ileś oczek łańcuszka... ratunku!!!
Jeśli chodzi o kolor to żółty z różęm, czy jeden kwadracik żółty z zielenią, a drugi róż z zielenią??? Ja muszę mieć po prostu kawę na ławę wink.gif
Piwonia
http://heidibearscreative.blogspot.com/201...t-tutorial.html

5 oczek łańcuszka zamknąć o. ścisłym w kółeczko.

3 o. łańcuszka, słupek wrobić w kółeczko, 1 o. łańcuszka, 2 słupki w kółeczko, 1 o. ł., i tak powtarzać aż będziemy mieć 6 powtórzeń (2 słupki - 1 o. ł.), gdzie za pierwszy słupek w okrążeniu robią te trzy pierwsze o. łańcuszka. Zamknąć okrążenie 1 o. ścisłym w trzecie oczko łańcuszka. Uciąć włóczkę, dołączyć nowy kolor. Na zdjęciu wygląda to tak, że nie zostaje nam pętelka do przełożenia szydełka, tylko sam węzełek.

Początek nowego rzędu: przełożyć szydełko przez dziurę pod oczkiem łańcuszka na prawo od miejsca dowiązania nici, wyciągnąć pętelkę i przerobić 3 o. łańc. (w zastępstwie słupka), następnie 1 sł. w to samo miejsce, 1 o. ł. i 2 sł w to samo miejsce. I tak powtarzamy przez całe okrążenie, aż będzie sześć powtórzeń: (2 sł., 1 o. ł., 2 sł). Zamknąć oczkiem ścisłym.

Przełożyć szydełko przez dziurkę pod oczkiem łańcuszka między parami słupków poprz. rzędu, zrobić o. ścisłe. Dalej 3 o. ł. zamiast słupka i 6 słupków w to samo miejsce, i tak powtarzać dookoła (7 słupków w dziurkę pod oczkiem łańcuszka). Zamknąć oczkiem ścisłym i dołączyć nowy kolor.

Wkłuć szydełko w pierwszy słupek wachlarzyka z 7 sł., i obrobić całość dookoła półsłupkami, robiąc 1 półsłupek w każdym słupku i 1 słupek w połączenie między wachlarzykami z 7 sł (będzie długi, ale pomoże nam formować płatki). Zamknąć okrążenie, dołączyć nowy kolor.

UWAGA, ja jestem niereformowalna, półsłupkiem nazywam to, co obecnie powszechnie znane jest jako oczko ścisłe, czyli mamy 2 pętelki na szydełku i przez to przewlekamy pętelkę.

EDIT: I TU CHYBA KOŃCZYMY ROBOTĘ NA POTRZEBY KOCYKA, dalsze rzędy tłumaczę dla porządku.

Zrobić 4 słupki w oczkach poprzedniego rzędu (zamiast pierwszego robimy 3 o.ł.), 1 o.ł, znowu cztery słupki, z których pierwszy wkłuty jest tam gdzie poprzeni. Tak powtarzamy, robiąc słupki we wszystkich oczkach poprzedniego rzędu, i grupkę słupek - o. łańc. - słupek na szczytach płatków. Zamknąć okrążenie, dołączyć nowy kolor.

Możemy zrobić więcej okrążeń różnymi kolorami według tego schematu: słupek w oczko poprzedniego rzędu, a na szczytach w oczko łańcuszka 1 sł, 1 o.ł, 1 sł.
*Ania*
Dziękuję Agnieszko:)smile.gifsmile.gif Drukuję i zobaczę jak się będzie dziergać.
Sarna
Aniu, myślę tak:
jeśli środek kwiatka żółty-płatki różowe
jeśli środek różowy-płatki żółte.

Piwonia, pozwolisz, że wstawię przetłumaczony przez Ciebie opis na bloga?Jest świetny smile.gif 8.gif 11.gif
*Ania*
Zrobiłam!!!!!!!!!!!!!!!!! Za późno przeczytałam i jest w różu, ale następne będą takie jak piszesz. Średnica wyszła tak jak pisało 7cm.
gosia1k
a z jakiej włóczki robiłas ??
Sarna
Śliczny smile.gif Ja popełniłam całość, z częścią białą-coś musiałam pomylić-próję więc smile.gif
*Ania*
Nie wiem Gosiu, to są jakieś bezmetkowe resztki ze starych zapasów. Jedna jest ciut ciensza, ale robiłam szydełkiem 3
Sarna
Mam i ja smile.gif Jak tylko spłynie do mnie większa ilość-zacznę łączyć wg.instrukcji załączonej na blogu smile.gif
Celina
Będę mocno kibicować,
Sarna
Celinko, trzymaj kciuki mocno smile.gif
Piwonia
Sarna, jasne że tak! Byle zaznaczyć, że to jest tłumaczenie z tamtego bloga smile.gif
Celina
8.gif 8.gif 8.gif 8.gif
Sarna
Tłumaczenie wstawię wieczorkiem. Wyciągnęłam swoje zapasy włóczkowe, różu i żółtego mam troszkę smile.gif Posłuchajcie, zbierajmy kwiatki do maja, tak aby przed wakacjami kocyk pojechał do Małgosi. Tego trzeba maaasę, więc dajmy sobie czas na szydełkowanie.
Na wakacje proponuję dwa kocyki, dajcie znać skąd jesteście-poszukam dzieci pod szydełkujące smile.gif
Sarna
Ach, popatrzcie w swoich zapasikach włóczkowych jakich kolorów macie najwięcej-kolory kocyków dobierzemy smile.gif
myszka
świetny pomysł z tym kocykiem smile.gif bardzo chętnie dorzucę swoich kilka elementów smile.gif
co do kolorów ja wszystkich mam mało wink.gif
różowo- żółte wykonałam smile.gif mam ich 14 :
dziewczyny... piszcie jeśli się nadają... z radością je wyślę... jeśli nie... trudno... zrozumiem wink.gif
*Ania*
No nie!!!!!!!!!!!! Po prostu kosmiczna motorówa!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja od wczoraj ledwo 10 udziubałam, a Mycha dziś 14!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Oslabiłaś mnie zupełnie 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif
magdap
Kocyki super sprawa - ja sama jestem nie szydelkowa ale jejku jak mi sie podoba wasza akcja - trzymam ksiuki i bede zagladac tu do was czesciej
AniaD
Ja jestem czasem szydełkująca ale cierpię na chroniczny brak czasu,mimo to trzymam kciuki i jestem cichym obserwatorem na blogu.A pomysł z kocykami rzeczywiście świetny 030.gif
Sarna
Nadają się smile.gif Ja dziś pomyślałam, że ten kocyk to powinna być abstrakcja kolorków różowych i żółtych smile.gif


Ania słusznie zwróciła mi uwagę, żeby ogłosić kolejne dzieci kocykowe-nie każda z nas ma kolorki wyżej wymienione, więc robię to:)

Następna od końca Marzycielskiej Poczty jest Monika: http://marzycielskapoczta.pl/monika-stawinska/
Na ten kocyk potrzebujemy także wielu elementów. Proponuję kolorki: czerwone, niebieskie, różowe, żółte, zielone smile.gif
Czekam na zgłoszenia chętnej do zszycia kwiatków-dziewczynka jest z Głuchołazów .Natan http://marzycielskapoczta.pl/natanael-witczak/
CHłopiec mieszka w Toruniu, szukam chętnej do zszywania z tych okolic smile.gif
Kolorki dla Natana: zielenie, niebieskie, fiolety, pomarańcze smile.gif
gosia1k
a jeszcze mam pytanie - na pozostałe kocyki decydujemy się na ten sam wzór ??
Celina
Szkoda że ja nie umiem ale może kogoś znajdę, bo jestem na razie z Torunia
Sarna
Trzy kocyki zróbmy tym samym wzorem smile.gif
Celinko, daj znać czy ta osoba jest chętna do zszywania elementów, bo dziewczyny będą prosiły o adres do wysyłki smile.gif
Celina
Poproszę trochę czasu tzn. tydzień dwa bo teraz jadę na sobotę - niedzielę do domu
Sarna
Jeśli nie będzie chętnej do zszycia kocyka dla Moniki, zrobię to, nie mam takiej ilości wełny do obszywania i trzeba będzie znów wysłać...
myszka
dziewczyny mam pytanie smile.gif

dla chłopca kocyk w kwiatki?

jeszcze jedno... na blogu Magiczny kocyk
podany schemat elementu jest błędny... szydełkujemy kwiatki z 6 płatkami a na schemacie jest ich 5...
proszę o umieszczenie informacji o tym lub umieszczenie prawidłowego schematu smile.gif
powiadomiłam czytelników moich blogów jak również na NK o akcji więc bardzo proszę o czytelność tego wzoru smile.gif
sama szydełkując pierwszy element miałam uczucie, że nie potrafię go wykonać... może to zniechęcić do pracy... nie każdy czyta opis krok po kroku wink.gif
wykonałam 14 elementów na kocyk dla Małgosi... pomyślałam, że ładnie i motywująco dla innych byłoby umieszczanie zdjęć gotowych elementów pod wpisem... więc moje pod tym wpisem:
http://magicznykocyk.blogspot.com/2012/02/...-1-magosia.html

oczywiście nie mam na myśli tylko swoich elementów... wszystkich wykonanych... partiami... pod odpowiednim wpisem... np. dla Natana pod wpisem dotyczącym kocyka dla niego smile.gif
czy jest taka możliwość?
Sarna
Myszko, a potrafisz rozrysować wzorek kwiatka? Jeśli tak, wyślij proszę mi na maila: magicznykocyk@wp.pl to wstawię poprawny.
A masz propozycje co do wzoru elementów dla Natana? Masz rację-kwiatki dla chłopca niekoniecznie smile.gif

Wysyłajcie na maila zdjęcia kwiatków partiami, podając w tytule dziecko dla którego kwiatki są smile.gif Będę wstawiała na bloga, lub same to zrobicie smile.gif
Sarna
Pomyślałam jeszcze o jednej rzeczy: dzieciaki mają rodziców, rodzeństwo...Nie każda z nas szydełkuje, ale mogłybyśmy do kocyka dołączać jakieś drobiazgi dla rodziców i rodzeństwa np.kolczyki dla mamy, brykoczek dla taty-czy notesik, jakieś drobiazgi dla rodzeństwa... Co WY na to?

Poniżej propozycja elementu kocyka dla Natana: Popcorn Flower . Piszcie Kochane, czy jest ok, jeśli tak, zaczniemy działać
*Ania*
Myszka ma rację, fajnie będzie jak będziemy umieszczały zdjęcia gotowych elementów - to i dla nas będzie motywator wink.gif
Drobne upominki dla rodziny - też super pomysł!!!
Ja mam dopiero 14 elementów, ale skończył mi się ciemny róż - teraz będę dziergała jaśniejszym, a może fioletem?
myszka
jak umiałam tak narysowałam... jeśli się nada to proszę wink.gifzawsze można podmienić na lepszy wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.