Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Włochacz
Forum "Kuferek" > Inne robótki > Inne robótki > Nasze prace
Ata
Zaczęłam robić takie coś. Jak pisałam w gadulcu: robi się go igłą smyrneńską. Szukałam jej ponad rok, bo ta co miałam była za gruba. I dziś znalazłam odpowiednią... we własnej szafie, w pudełku z szydełkami po mojej Babci 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif 4.gif W ilości sztuk dwóch...
Najciemniej pod latarnią i we własnej szafie 7.gif 7.gif 7.gif
kacpur
rolleyes.gif Ale cudo, po raz pierwszy slysze o takiej igle, Ata prosze wiecej szczegolow bom ciekawa.
Ata
Kacpurku już mówię - igła smyrneńska to takie jakby zamykane szydełko do robienia takich puchatych dziwolągów.
Tu jest opis
opis
Ata
Troszkę dziś dorobiłam. Ręka mnie boli i jakoś dziwnie skóra mi złazi...
DCH
będzie piękny, włochaty zachód słońca biggrin.gif
kacpur
rolleyes.gif Ata, dzieki, ze mnie oswiecilas, a skad masz ten schemat, to sie kupuje gdzies?
Ata
Kacpurku! Kupiłam cały komplet (pocięta wełna, igła smyrneńska, kanwa dywanowa z nadrukiem) na allegro mniej więcej rok temu. Zupełnie przypadkiem znalazłam w artykułach krawieckich blink.gif W normalnych sklepach nie widziałam niestety. Parę lat temu mieli coś takiego w ofercie "Kokardki", ale z tego co wiem, zrezygnowali, bo to drogie u nich było.
Ja za ten gobelinek zapłaciłam ok 30 zł. A więc mogę stwierdzić, że udało mi się biggrin.gif
A to stan na dzień dzisiejszy.
Chyba trochę przybyło? wink.gif
middia
mięciutko biggrin.gif
uliczka
śliczniutko!
kacpur
bardzo ladna rzecz, bardzo mi sie podoba.
Furiatka
fajniutko biggrin.gif
middia
Macałam biggrin.gif włochacz, puchacz smile.gif
DCH
Piękny widoczek, będzie wnosił dużo ciepła!!

Kiedyś robiłam takie dywaniki- Pozazdrościłam Ci! biggrin.gif i nawet kupiłam w Czechach igłę- chyba do tego wrócę !!! A takie jest zaciekawienie nią w domu, że moje dziatki też chcą próbować biggrin.gif
Ata
Skończyłam! Fotka nieco ciemna, ale jak już podszyję i powiesze na ścianę obiecuję ładniejszą smile.gif
sylwka35
super włochacz, tak bym chciała dotknąć.
Ata
Pomacasz - wezmę w środę!
kacpur
smiley_1153.gif Ata, sliczna rzecz. na pewno bedzie wspaniala ozdoba domu. Gratuluje, zdolna dziewczynka
szczypior
Dopiero teraz tu wlazlam. Rewelacja!!!!!!!!!
Celina
ale super , pogłaskaj go w moim imieniu biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
sylwka35
Dobrze Celinko, pogłaskam podwójnie biggrin.gif
Kuferek
Też bym z chęcią pogłaskała takiego milusiego włochacza. wub.gif wub.gif wub.gif
Ale mogę tylko poklaskać na jego widok. 11.gif 11.gif 11.gif
Ata
Tylu chętnych do głaskania, że pogadałam z nim i zgodził się pojechac ze mną we wrześniu biggrin.gif
Ata
Skończony! Wisi na ścianie i się puszy wink.gif .
tutaj można go zobaczyć
ania62
Piekne i pewnie milutki:)
middia
Wczoraj trochę się popuszył na mnie biggrin.gif a może to był kot...
Ata
Puszył się, puszył włochacz... Koty się łasiły...
Kasiulek
Monika Śliczny ten włochacz biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
szczypior
Wlochacz milusi. Az sie chce go poglaskac. biggrin.gif
violka
ale to jest fajne!
wub.gif

Atuś, możesz napisać:
- jakiej długości były te niteczki przed złożeniem na pół?
- o technice, tzn. kratka kanwy ma 4 boki i na każdym boku wiążesz jedną niteczkę, czy po dwie, a może ciasno obok siebie te niteczki???
- i jaka duża jest pojedyńcza krateczka w tej kanwie dywanowej?

bo mam taką jakąś siatkę w domu i włóczki różne też są, i są igły (i ta z dziurką i ta smyrneńska - tylko odmiana taka miniaturkowa - ponad 20 lat temu służyło to do łapania oczek w rajtuzkach dziecięcych - pamiętam jak moja mama to robiła)... Może uda mi się coś z tego zrobić

dziękuję za odpowiedzi, na pewno mi pomogą
pozdrowionka
Ata
Ha! Sporo pytań biggrin.gif Ale postaram się odpowiedzieć.
Wełna przed złożeniem miała ok 5cm. Krateczka kanwy ma ok 5mm, ale to akurat tylko w tym włochaczu. Robię też drugiego i tam kratka jest większa, a wełna pocieta na dłuższe kawałki.

CYTAT
kratka kanwy ma 4 boki i na każdym boku wiążesz jedną niteczkę, czy po dwie, a może ciasno obok siebie te niteczki???

Jedna nitka na poziomym boku. Tak jak to jest pokazane na rysunkach na poprzedniej stronie.

CYTAT
i są igły (i ta z dziurką i ta smyrneńska - tylko odmiana taka miniaturkowa - ponad 20 lat temu służyło to do łapania oczek w rajtuzkach dziecięcych

Obawiam się, że może być za mała - na tej igle jest taka jakby klapka, której zadaniem jest trzymanie wełny podczas przeciągania. Mała igiełka może sobie z wełną nie poradzić.

Zrobiłam też fotki żeby było Ci łatwiej zrozumieć technikę i jak to ma wyglądać.
Ata
Na drugiej widać, jak włochacz wygląda od lewej strony.
violka
dziękuję Ci pięknie za objaśnienia
kuss3.gif
dzięki tym fotkom zajarzyłam, że mam za cienką włóczkę, bo Ty używałaś takiej super włochatej - stąd piękny efekt końcowy
a ja myślałam, że na każdym boku krateczki kanwy trzeba nawiązać sporo niteczek rolleyes.gif - choć to może być sposób na zbyt cienką nitkę

PS.o tej mini igiełce smyrneńskiej napisałam ot tak sobie - wiem, ze to jest za delikatniutkie do dywaników/makatek
Ata
Ta moja włóczka nie była włochata. To zwykła wełna gobelinowa. Tylko tak na fotce wygląda biggrin.gif
violka
hmm.. w każdym razie wyglada to cudnie smile.gif)

robiłaś tą metodą poduszki? bo gdzieś takie widziałam (być może Twoje, albo i nie, na tym, albo na innym forum) - też były super
Ata
NIe - poduszek nie robiłam. Tylko tego włochacza (i tego drugiego, nieskończonego jeszcze).

Poduszki tez byłyby fajne smile.gif
violka
to mam nadzieję, że i to swoje drugie włochate dzieło na tu zaprezentujesz
też na allegro go kupiłaś?

widziałam takie obrazki u Niesi (to można by je i na poduszkę wykorzystać)
Ata
To drugie puchate już pokazywałam smile.gif
http://www.kuferek.org/forum/index.php?showtopic=761
Od ostatniej fotki nic nie przybyło...biggrin.gif
Tego też kupowałam na allegro.

Niesia zrobiła super osiołka, też go widziałam smile.gif.
psotka
bardzo ładna kuyrcze jak patrze tomam ochote cos takiego zrobic ale mnie jakoc nie ciognie tylko do xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx :lol: :lol: :lol: :lol:
Ata
Włochaty motylek się zrobił smile.gif
maryla
Motylek super.
Też mam taka kanwę i igłę, tylko jeszcze wełenki muszę trochę dokupić. Skorzystam z Twojego kursiku i spróbuję.
irysek2
SUPER !!!!!!!!!
30 LAT TEMU TĄ METODĄ ZROBIŁAM BIEDRONĘ
UMUSZĘ JĄ ODNALEŚĆ I WAM POKAZAC
ODZYŁY WSPOMNIENIA
DZIĘKI ŻE TO POKAZAŁAŚ
Ata
Koniecznie poszukaj! Ciekawa jestem tej biedrony smile.gif
Anula
Wyczarowałaś takie śliczności 11.gif dziewczyny maja racje aż się chce dotknąć.........
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.