Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Makrama szydełkowa
Forum "Kuferek" > Inne robótki > Makrama > Nasze prace
Piwonia
Kwiatki Oli P. są tak śliczne, że chyba odgrzebię i przywrócę do łask napoczęty kiedyś kawałek makramowej serwetki. Na razie stan jest żałosny. Serweteczka zrobiona może w 1/3, dalszy kawałek muszę już robić innym kordonkiem, bo najwyraźniej ten stary przepadł gdzieś w mrokach zapomnienia.
Piwonia
Na sąsiednim kartonie czeka drugi wzór, trochę większy. Jeszcze nie zaczęty.
rachelka
Zapowiada sie całkiem nieźle wink.gif
Piwonia
Zapas sznureczka już zrobiłam, przynajmniej na wewnętrzne okrążenie. Jak się obrobię z jednym takim drobiazgiem, zamierzam ten sznureczek wykorzystać.
Rabcia
No to czekamy... smile.gif
Piwonia
Trochę zrobiłam:
Rabcia
Fiu fiu! 11.gif 11.gif 11.gif
OlaP
ślicznie 11.gif a jak wykończoną zdejmiesz z papieru to dopiero będzie efekt, że ho ho
joana
cudne Piwonciu...czytałam trochę o Makramie ale...dalej dla mnie czarna magia....
Piwonia
Joasiu, bo to chyba trzeba czytać z szydełkiem i kordonkiem w ręce. Najpierw narobić sobie takiego sznureczka, potem ściągnąć wzór, nakleić na tekturkę, i przyszyć do niego sznureczkowy kontur, najlepiej kolorową nitką, żeby potem widać było co trzeba wypruć po skończonej pracy. A dalej pomalutku wypełniać igłą.

No ja nie wiem, czy u mnie efekt będzie tak fajny, bo chyba za grubym kordonkiem zaczęłam pracę. Teraz do wypełnienia używam już cieńszego. Zobaczę jak skończę.
Piwonia
No to zrobione, właśnie się moczy w ciepłym praniu. Powciągałam pracowicie wszystkie nitki, które jakimś cudem kłębiły się po drugiej stronie. Popodziwiałam, jak cudownie kiedyś zaczynałam nitki od węzełków blink.gif A wymoczyć się musi, bo ta stara część, co przeleżała kilka lat w pudle, jest zszarzała. Nie wiem, czy tylko od kurzu, czy od ołówka. Jeśli to ołówek (ten ze schematu), może być gorzej. Poczekamy, zobaczymy.
Piwonia
Tak wyszło:
OlaP
pięknie 11.gif 11.gif zdolna bestia z ciebie
grynia
Ale zdolniacha z ciebie - jaka piekna serweta..Chciałabym sie nauczyć czegos takiego.
joana
11.gif 11.gif 11.gif
ataboh
ale to ładne... o takiej makramie to ja newet nie słyszałam... 11.gif 11.gif 11.gif
Piwonia
http://www.teddys-handarbeiten.de/xherein-...ameehaekeln.htm

Tutaj są kursy, trzeba poklikać w linki smile.gif
elapok
Piękna ci wyszła, też próbowałam i zrobiłam jedną serweteczkę, ale nie tak udaną jak Twoja
Rabcia
Piwoniu tak Ci wtedy pięknie wyszło, więcej nie będzie?
Piwonia
Zobaczę smile.gif Mam na FB podgląd grupy Romanian Point Lace / Macrame, tam dziewczyny robią takie rzeczy, od których mi kapcie spadają 4.gif Na razie mam kilka rzeczy w innych technikach (pętelki przede wszystkim), ale kto wie, chciałabym jeszcze coś takiego zrobić.
matokietki
Fajna technika, nawet przez myśl by mi nie przeszło, że istnieje makrama szydełkowa. W pierwszej chwili myślałam, że ten wzór to na haft richelie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.