Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Frywolitki Rachelki
Forum "Kuferek" > Koronki > Koronki czółenkowe > Nasze prace
Stron: 1, 2, 3, 4, 5
rachelka
To moja pierwsza frywolitka dzięki kursowi obrazkowemu Sylwki.
rachelka
A to bransoletka, która powstała wczoraj ( były dwie i już znalazły nabywców-prezent)
ataboh
Brawo kolejna frywolna kobietka na forum wub.gif 11.gif
halszka
Rachelka
świetnie ci idzie 11.gif
rachelka
Bardzo dziękuję.
Ale mam pytanie jakie zapięcie do tego użyć bo narazie to zawiązałam tylko na kokardkę, żeby sie trzymało.
grynia
Rachelka świetne początki /ja wogóle nie umiem/
rachelka
Grynu to nie takie trudne, przełam się i spróbuj.
Ja znalazłam taki prosty wzór serwetki. Jest o tyle dobry, że robi się go z pojedyńczych motywów i może być taki duży jak się komu podoba. Narazie mam tyle. Ale mam problem u mnie w pasmanterii nie można dostać innych kolorów muliny. Macie jakiś tani sklep internetowy pod ręką?
rachelka
Kupiłam kordonek czarny ze złota nitka, szybko wypróbowałam i wuszło mi cos takiego (moje pierwsze koraliki)
Ale powiem szczerze bardzo źle się nim pracuje.
anna.l
Rachelko ,moja droga frywolitkująca koleżanko.Witam Cię w gronie wiążących węzełki i podziwiam pierwsze pracki.Dziwię się jednak dlaczego na samym początku swojej przygody z frywolitką używasz tak niesympatycznych nitek.To zniechęca do wiązania.Wprawdzie słyszałam opinię że frywolitkę można wiązać zarówno z pajęczej nitki jak i drutu telefonicznego,ale....spróbuj wiązać zAidy,lub z Ady.To dobre nici,merceryzowane więc gładkie,skręcane w prawą stronę więc na pikotkach nie będą się rozwarstwiać a do tego mają kilka grubości-5,10,15,20,30 i ciekawą kolorystykę.Frywolitki nimi wiązane są równe i w miarę sztywne,a to daje dodatkową satysfakcję z robótki. Wierz mi bo zawiązałam nimi z milion węzełków. abbra.gif Powodzenia w dalszym frywoleniu kuss3.gif
Ata
Ania dobrze pisze. Można motać ze wszystkiego - ale to już później, jak będziesz miała więcej wprawy smile.gif
Faktycznie Aida jest najlepsza (i najdroższa niestety!). Może kup sobie Hemerę (zamiennie znana jako Maxi).
I działaj dalej, bo fajnie Ci wychodzi 11.gif
rachelka
Dzięki anna i ata. Ale nie martwcie się, choćby jak się źle robiło to już tego nie porzucę. Za długo czekałam na fajny kurs. I łatwo poszly mi podstawy.
Ata
No i super! smile.gif
rachelka
A to moje bransoletki i wymyśliłam proste zapięcie z modeliny. Musze je tylko troche polakierować.
anna.l
O!!!!!! Fajniuchne te zapięcia.Same z siebie stanowią ozdobę bransoletek. 11.gif 11.gif
OlaP
pomysłowe, wyszło pięknie 11.gif
ataboh
CYTAT(anna.l @ Jun 3 2010, 07:18 PM) *
O!!!!!! Fajniuchne te zapięcia.Same z siebie stanowią ozdobę bransoletek. 11.gif 11.gif

Też sobie tak pomyślałam 11.gif 11.gif
rachelka
Dzięki. Mają jeszcze jedną zaletę: są bardzo tanie i można mieszać kolory do woli wink.gif
rachelka
Dawno mnie tu nie było, ale praca przeszkadza w przyjemnościach wink.gif
Tamta serwetka się kończy, został jeszcze jeden motyw, a w między czasie powstała inna. Sama wymyśliłam. Jestem z siebie dumna. Niestety wyszła bardzo mała, bo to z nici do szycia takich ciut grubszych - chińskich. rolleyes.gif
Jeszcze nie wyprasowana.
Piwonia
Rachelko, zdolna jesteś i pracowita, bardzo fajnie to wychodzi! I odważna do kolorów też - ja na razie robię biżuterię głównie czarną i ecru. Co prawda takie mam zamówienie.
rachelka
Piwonio z kolorami to wyboru nie mam. Takie były dostępne kolory i tyle. Zresztą chwilowo boję się jednego koloru, żeby mi sie wzór nie mylił. wink.gif
joana
030.gif 030.gif 030.gif jak dla mnie kolory - rewelacja !
halszka
no no no ... pracowita mróweczko - coraz lepiej i lepiej ci to idzie , fajne pracki i kolorki też mi pasują biggrin.gif 11.gif
rachelka
Dzięki.Wzięłam się teraz za naszyjnik.Chwilowo kiepsko mi toidzie.
myszka
piękna serwetka ...taka delikatna 11.gif 11.gif 11.gif
rachelka
Dziękuję wszystkim.
To mój pierwszy komplet.
I skończona serwetka.
rene
Śliczna wiosenna serwetka! 11.gif
myszka
serwetka pięknie się prezentuje smile.gif komplecik również super 030.gif 030.gif 030.gif
rachelka
Dziękuję.
rachelka
Czarna obróżka powstała dzięki Piwonii ( dzięki za wzór)
Biała to ulepszony pierwszy komplet (tamten się skręca podczas noszenia)
myszka
super 030.gif
Piwonia
Bardzo fajnie wyglądają! I ta biała zyskała odkąd dodałaś to połączenie.
koszenila
Rachelko-śliczne.Zazdroszczę (pozytywnie) takich umiejętności.Ja tez co nieco zrobię,ale tylko takie proste,bez komplikacji.Muszę się frywolnie podszkolić,ale już sobie obiecuję,że zacznę i zawsze mi czasu braknie.
rachelka
Dzięki.
Koszenila ja jestem początkująca a to są bardzo łatwe rzeczy. Spróbuj!
koszenila
Jak tylko znajdę trochę wolnego czasu grinyes.gif .Już sobie to obiecuję od kilku lat-ten wolny czas,oczywiście-i jakoś nigdy go nie mogę znaleźć.
Zgubił się,czy coś,nie wiem,ale nigdy go nie ma jak jest potrzebny mrgreen.gif .Mam tyle ufo-ków do skończenia,a teraz doszły mi jeszcze zabiegi rehabilitacyjne,oczy mi wysiadają-nic tylko walić głową w murek smile.gif
rachelka
No tak to nie ma czego pozazdrościć.
wernatka
Rachelko, piękne prace 11.gif
kacpur
11.gif 11.gif 11.gif i mnie się podobają, podziwiam
rachelka
Odpatrzone od Anny I.
Piwonia
Ooo, kwitnące frywolitki! Gratulacje, ja jeszcze nie próbowałam się z nimi zmierzyć.
rachelka
Piwonio spróbuj, to bardzo łatwe.Trzeba tylko zacząć od góry.
To powstało dziś popołudniu i wieczorem. oczywiście odpatrzone od anny I.Dziękuję.
OlaP
super kwiatki, niedługo będzie cały bukiet
rene
Śliczne bukieciki! 11.gif
anna.l
Rachelko droga,jesteś WIELKA!!!!!!!Wciąż usiłuję zamknąć dziób otwarty z zachwytu na widok Twoich kwiatuszków.Są piękne,a Ty- Przeeeeeeezdolna.Twoje postępy świadczą ,że : a)jesteś przezdolna
b)jak się baba uprze to wszystko może
c)dobra i życzliwa podpowiedź ułatwia każde zadanie
Ja niestety przebijałam się przez trudności frywolitkowe sama -bo nie było kogo się poradzić,a do wykonywania frywolitkowych kwiatków przymierzałam się ponad 20 lat,spotkałam je po raz pierwszy w ANNIE w1991roku.
Wciąż odczuwam brak fachowej porady,brak poradników i pisemek.Dobrze że jest internet i nasze forum.Chociaż tu dzielmy się tym co już umiemy a wtedy może coś po nas zostanie w pamięci innych.
O rany! truję ,zamiast gratulować.Tak więc: 11.gif 11.gif 11.gif notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif 8.gif 8.gif 8.gif
rachelka
Anno I. bez twojej małej podpowiedzi nic by z tego nie wyszło, a reszta to marzenie bo nie trzeba myśleć i pamiętać że musi wszedzie być tyle samo flipnięć.
franiawa
Rachelko-pieknie.Tak trzymaj.Wspaniale,że wymyslasz sama wzory.
basia1947
Rachelko od razu Krakowa nie zbudowali mnie też kulawo idzie ale zawzięłam się i co dzień choć troszkę wieczorem a muszę posupłać, choć nieraz jak zapomnę dołączyć z pikotką to już rzucam a ranoznowu pruję i robię dalej
rachelka
Wiem Basiu, wiem.
*Ania*
Prześledziłam Twoje zmagania z supełkami od początku i jestem pod wrażeniem. Zdolna z Ciebie dziewczyna!!! 11.gif Za co się weźmiesz to zrobisz 11.gif Tak trzymaj 030.gif
ataboh
Swietne te kwitnące 11.gif 11.gif 11.gif
miraa
Bardzo fajne pracki i widzę, że z każdą następną idzie Ci coraz lepiej. W ogóle podziwiam Cię za to, że nauczyłaś się sama z kursu. Ja chyba jednak mało pojętna jestem, bo własciwie jedynie frywolitek nie potrafię się nauczyć. Mam podręczniki, sprzęt, tylko jakoś mi nie wychodzi. Ale zachęcona Twoimi postępami chyba spróbuję któregoś dnia. W kazdym razie jestem pełna podziwu dla Ciebie 11.gif 11.gif 11.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.