Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: matokietki
Forum "Kuferek" > Inne robótki > Inne robótki > Nasze prace
matokietki
podejrzane z gazetek (nie wiem czy mogę umieszczać tytuły)
matokietki
Swoich sił próbowałam też w makramie
rachelka
Jajca ładne,a makrama ci się pięknie udała. 11.gif
cuks_ona
Ładne smile.gif
matokietki
Swój międzyczas od jakiegoś czasu wykorzystuje tak:
Piwonia
Ooo, kołderkowy kucyk! Śliczny! 11.gif
matokietki
I znajoma cioteczka z zaprzyjaźnionego forum wub.gif
Kucyk już ma swoje dziecko, a kwadracików mam troszkę więcej. Tu podziwiam większe prace xxx i zbieram odwagę na swoją taką i ciągle mam nadzieję, że któregoś dnia uda mi się taką popełnić.
matokietki
odkopałam, ale łatwo nie było.
Pociągają mnie różne techniki,
Piwonia
Ładne i pomysłowe smile.gif
matokietki
no to jeszcze się pochwalę. Praca zbiorowa moja i córci 5,5roku.
Podkładki pod kubeczki z gliny wypalone i poszkliwione i znowu wypalone.
matokietki
A potem to już poszło, moja córcia zakochała się w ceramice i w ciągu kilku miesięcy powstało mnóstwo prac. Pomysły podpatruje, panie na warsztatach podpowiadają jak, ale wykonanie w całości córci..
Piwonia
Kraina czarów smile.gif
juniperus
Ależ jesteś uzdolniona wszechstronnie - takie ładne te wszystkie prace.A i córcia ma talent po mamie 11.gif 11.gif
matokietki
Dziękuję, i pokażę jeszcze dwie ceramiczne prace. Tym razem miska - pierwsza praca z ceramiki jaką zrobiłam przy pomocy przemiłych Pań z pracowni ceramicznej i zawieszka- dzwonek, która miał wyglądać trochę inaczej, ale wyszło jak wyszło ;-)
Piwonia
Zwłaszcza miska bardzo mi się podoba, z tymi maczkami. To chyba fajna zabawa, porcelana. Słyszałam, że kolor emalii potrafi zaskoczyć, bo po wyprażeniu bywa całkiem inny niż przed, i trzeba umieć sobie z tym poradzić. Miałaś taki problem?
matokietki
Dokładnie tak jest. Zabawa jest rewelacyjna, odpoczywa się jak przy każdym rękodziele i jak każde rękodzieło wymaga dużo serca, dokładności, czasu na zrobienie. Ma jeden minus - potrzebuje dużo miejsca i brudzi ;-) Do torebki nie zabierzesz jak szydełka ;-)
Do tej pory poznałam dwa rodzaje "farb". Szkliwo po wypaleniu ma piękne kolory, jest błyszczące i poszkliwione rzeczy mogą stykać się z żywnością - dlatego wiele osób na tych warsztatach robi talerze, patery, cukiernice itp
W pracowni, do której chodzę, na ścianie jest mnóstwo prostokątnych kolorowych"tabliczek" - taki wzornik kolorów i tylko dzięki temu wiem jaki kolor będzie miała praca. Na podstawie tych tabliczek wybieram kolor, a w słoiczku dostaję ciecz o konsystencji mleka, śmietany i często również w tym kolorze. 583.gif Najtrudniej jest przy pracach wielokolorowych, bo szkliwo lubi się
'przenosić" i mogą zdarzyć się niezamierzone plamy.
Druga 'farba' to angoba, nadaje kolor ale bez połysku i ta 'farba' po wypaleniu kolor ma bardzo zbliżony do tego, który się nakłada. Można na nią położyć transparentne szkliwo i jest efekt połysku oraz kolor bardziej intensywny. W ten sposób robione były podkładki - nasza pierwsza praca.

matokietki

https://www.facebook.com/pracowniaceramicznaplock/ Tu można pooglądać więcej. Mam nadzieję, że nie naruszam regulaminów.
rachelka
Wow. Super sprawa. Ale faktycznie ten minus, że nie mozna zabrać do domu. Wszystkie prace piękne, ale córcie masz naprawde zdolną. rolleyes.gif
grynia
fantastyczne są te prace
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.