Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Filcowane prace Cioteczki
Forum "Kuferek" > Inne robótki > Inne robótki > Nasze prace
Cioteczka
W poszukiwaniu świątecznych szmatek znalazłam w szafie starą jedwabną chustkę. Kusiła, nęciła...
Wzięłam moje wełenki i zaczęłam od irysowych listków. Powstał lekki szkic, zabrałam się za kwiatek. Chciałam go "uprzestrzennić" i całkiem mi zszedł z chustki, zrobił się wielki. Czeka na listkii lepsze światło do następnych ujęć.
I jeszcze jedna korzyść z tego dłubania - nie podjadam, prawie zapominam o jedzeniu ! wink.gif
Cioteczka

Torebka dziubana na sucho(nie licząc krwi) pomidor.gif , bezszwowa (prócz suwaka).
Cioteczka
i koralikiKliknij, aby zobaczyć załącznik
Cioteczka
...Kliknij, aby zobaczyć załącznikkoraliki
Cioteczka
...koralikiKliknij, aby zobaczyć załącznik
hanka513
korale cudeńka jesteś bardzo zdolna notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif
Cioteczka
Bardzo dziękuję za miłe słowa smiley_1153.gif
Dopiero dzisiaj,Kliknij, aby zobaczyć załącznik szperając po internecie dowiedziałam się że do "wygłaskania" kulek należy używać tylko ciepłej wody i płukać z dodatkiem octu. Niektóre pewnie tak robiłam, lecz ostatnie na pewno płukałam w zimnej i są mechate.
Na naukę nigdy za późno!
Polecam nanoszenie wzoru igiełką na wełnianą odzież:
krystyn47
Nie mogę oderwać oczu od tej spódnicy 11.gif
Cioteczka
no i jest filcusiowa bombka (zamiast obiadu!), jeszcze trochę pogłaskać na mokro i gotowe wink.gif Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Rabcia
Cudnej urody ten Twój dzisiejszy obiadek smile.gif 11.gif 11.gif 11.gif
*Ania*
Cudna 11.gif 11.gif 11.gif
Bombek jeszcze nie potrafię robić, ale na następne święta na pewno dzięki Kuferkowym Zdolniachom nauczę się biggrin.gif
Cioteczka
Udziubałam. Miało by piknie, a wyszło jak wyszło. Ta pierwsza z zielonym najbardziej mi pasuje. Fiolet pojawił się po dzisiejszej informacji w Radio...et, że najmodniejszy latoś świąteczny kolor to fiolet.
Uległam modzie i to był błąd, zabiłam intuicję! Może co nieco poprawię.Kliknij, aby zobaczyć załącznik
joana
Piknie, piknie wyszło...
*Ania*
Jak one nie są pikne, to ja jestem ksiądz (a nie jestem...hehe) 7.gif
jagodzianka
A co ty chcesz od fioletowych? blink.gif Toż one śliczne jak lalusie! 11.gif 11.gif 11.gif
Cioteczka
CYTAT(krystyn47 @ Dec 10 2009, 11:44 AM) *
Nie mogę oderwać oczu od tej spódnicy 11.gif

Szkoda oczu!
smiley_1153.gif
To naprawdę pożyteczna zabawa.
Zanim wyrzucicie jakiś wełniany ubiór, mocno się zastanówcie. Pozbyłam się pięknego płaszcza, na którym mole zostawiły swoje ścieżki, a dziś śni mi się po nocach, że go odnajduję na wysypisku!
Byłby pięknym tłem do jakiegoś wzoru.
Swetry można przerobić na urocze żakieciki.
Polecam!
Ata
Założyłam Ci osobny temat.
Cioteczka
CYTAT(Ata @ Dec 12 2009, 10:00 AM) *
Założyłam Ci osobny temat.

O, bardzo dziękuję! smiley_1153.gif
Choć dzisiaj zupełnie inna technika, lecz to w Xmas coming soon smile.gif...zaraz wrzucę
Cioteczka
Bombka to już ostatnia! Kliknij, aby zobaczyć załącznik mpr.gif Pora ruszyć do pierników i innych specialite...
Cioteczka
Już zdecydowanie po Świętach! Ostrożnie tam na tych śliskich chodnikach, macie zbyt cenne kończyny!
A jutro może mnie zawiać, zamieść i zasypać (jeszcze tylko świeży chlebek), bowiem zaopatrzyłam się wełenki i inne elementy do dziubania. Dzisiaj wygląda to tak:Kliknij, aby zobaczyć załącznikKliknij, aby zobaczyć załącznik

*Ania*
Cudne te Twoje filcowanki. Jestem miłośniczką korali, dlatego nie mogę od nich oderwać wzroku.
Niestety, nawet nie mam pojęcia o co chodzi w tej technice, ale przecież nie da się wszystkiego umieć!
Cioteczka
Cieszę się, że się podobają. Sama jeszcze Aniu nie wiesz, że umiesz filcować, ale to prawda, wszystkiego się nie da doskonalić. "Węsze" Wasze hafty różnych technik i coraz bardzie obawiam się, aby nie wpadły mi w ręce materiały do tej roboty...
Dopiero bowiem poznaję akcesoria koralikowe. Brak mi jeszcze narzędzi ułatwiających łączenie drucików, kółeczek i zapięć.
Dzisiaj wstałam o siódmej i po śniadanku...Kliknij, aby zobaczyć załącznik
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.