Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Cel kolejnej akcji
Forum "Kuferek" > Akcje charytatywne > Akcje 2008-2011
Stron: 1, 2, 3, 4
Sarna
Jak w temacie, nie wiem jak Ty Celinko, ale ja mam kwadraciki w domku, które szukają dzieci....I dziwnie by było tak nagle zakończyć akcję...
Proponuję więc jakiś dom samotnej matki lub oddział szpitalny...
Celina
witam
Nagle nie kończymy akcji 2009 ( a może bo rok się kończy )
Należało by założyć nowy temat akcji i na tym się skupić.

Może też być np.hospicjum dla dzieci takie jak w Toruniu lub dzieci niepełnosprawne.

Kolejne pytanie kto to pociągnie.
Sarna
Celinko, ja się mogę zająć wszystkim...Tyle że wygodniej by było ze względów logistycznych by cel był w stolicy.... smile.gif
magdap
a moze dla seniorow??? Dla dzieci jest tyyyle akcji a o seniorach rzadko kto pamieta..
Moze machnac jakies podusie dla domu seniora czy cos?? Tylu z nich jest zapominanych przez rodziny... ich cierpienie jest czesto rownie wielkie jak dzieciece...I oni tez czesto sa bezradni wobec losu...

prawie kazdy z nas zna jakas samotna babcie czy dziadka ktorzy sa bardzo samotni, nawet jak zyja z jakas rodzina. Moglibysmy zglaszac seniorow ktorzych znamy na liste poduszkowa i potem wreczac im podusie jednego dnia..z okazji dnia seniora wub.gif a jak takiego nie ma oficjalnie to sobie mozemy ustalic kuferkowy dzien seniora i tyle.

Piwonia
Coś w tym jest. Kwadraciki mogłyby być trochę inne niż dla dzieci. Jest tyle pięknych wzorów.
Celina
14 listopada - Światowy Dzień Seniora

1-go października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych( International Day of Older Persons),

15-go czerwca zaś ustanowiono Światowy Dzień Praw Osób Starszych (World Elder Abuse Awareness Day),

W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które mają stanowić okazję do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku:
magdap
ten 14 listopada 2010 mi sie usmiecha smile.gif
a wierzciemi ze np. zwierzaki Margaret Sherry to jest tu u mnie przebuj wsrod senirek-hafciarek, i ogolnie sie podoba. ..
Taki maly obrazeczek w rameczce zrobionej przez nasze uzdolione krawcowe spodoba sie kazdemu - mlodszemu czy starszemu.
No oczywiscie ze slawny Kubus Puchatek odpada ale jest tyyyle roznych wzorkow, i moje ulubione kwiatki sie tez kwalifikuja....

Ja sie przymierzam np. dziubnac kiedys mojemu tacie myszke-wedkarza Margaret Sherry.

Moze wlasnie taka akcja dla seniora 'pod patronatem' Margaret Sherry??? To proponuje ja, nienawidzaca backstitcha... wink.gif
Celina
to czekamy na pozostałe opinie, choć prawdę mówiąc to myślałam o dzieciach z Kosowa.

Ale jak bedzie dużo wyszywających to możemy dwie imprezy załatwić. 11.gif

magdap od patrzenia nie lubię tych obrazków 2.gif 2.gif 5.gif
magdap
dzieci z kosowa potrzebuja raczej cieplych ubran , lekow, suplementow i jedzenia a nie poduszek... ale to moje prywatne zdanie
Celina
dlatego musimy rozmawiać
natalia2
Ja jestem za obydwoma pomysłami,choć bardziej wole seniorów smile.gif
Sarna
Jestem za seniorami smile.gif To zawsze odmiana od wzorków typowo dziecięcych smile.gif
OlaP
CYTAT(Sarna @ Nov 11 2009, 12:13 PM) *
Jestem za seniorami smile.gif To zawsze odmiana od wzorków typowo dziecięcych smile.gif

Też jestem za seniorami, z reguły zostawianymi na uboczu. Do dzieci można wrócić później.
Rabcia
Ja też jestem za seniorami i ludźmi którzy nie radzą sobie w życiu.

Co powiecie na taki ośrodek? http://www.dpskamilzabrze.republika.pl/
magdap
Hej, to wlasnie to o czym myslalam... o ludziach 'zapomnianych'...
Sarna
Rablinko, ośrodek może być, ale kto zorganizuje transport do Zabrza??
jola311
Przepraszam,ale nie wiedziałam gdzie to wstawić.Dostałam na płytce 700 wzorów Disneya może się komuś przydadzą na wyszywanie dla dzieci.Mogę przesłać płytkę tylko proszę o wiadomość i adres na pw.
Rabcia

Dziewczyny ja pomyślałam o tym ośrodku, bo miałam kiedyś do czynienia z księdzem, który to prowadzi i wiem, że to prawdziwy ksiądz z powołaniem i dlatego...

Z transportem może być kłopocik, ale chyba nie ma rzeczy niemożliwych...
Tak czy inaczej, ośrodek ten czy inny to ja się i tak przyłączam smile.gif
małgoś
Super pomysł. Wnieśmy odrobinę radości ludziom zapomnianym przez los i opuszczonym przez najbliższych. Jestem za i przyłączam się do akcji. Możecie na mnie liczyć. rolleyes.gif
AniaD
Ja też chętnie przyłączę się do akcji haftowanie.gif ale trochę obawiam się zaproponowanych wzorków bo jestem trochę na bakier z backstitchem.
grazka23
Ja też jestem za seniorami na przyszłoroczną akcję. .
Piwonia
Tylko za pierwszym razem, Aniu, tylko za pierwszym razem!
JUREK
Też nie pozostanę obojętna
AniaD
jestem już po kilku razach z backstitchami i ciągle jestem na NIE ale jeśli chodzi o szczytne cele to postaram się dać z siebie wszystko.
magdap
Ja szczerze nienawidze backstitcha....ale zwierzaczki MS sa tak pocieszne ze sie juz kilka razy przemoglam tylko dla nich... Mozemy dodac np. kwiatki bez backstitcha jesli juz ktos naprawde naprawde nienawidzi,nieumie ,niechce i bedzie plakal nad backstitchem... sluze wzorkami wrazie czego.
Rabcia
A ja bym proponowała jednak się nie ograniczać do wzorów MS czy z innej serii...
grazka23
No, to chyba jasne, że nie tylko MS.

Myślę, że magdap miała na myśli tylko propozycję.
magdap
Wlasciwie to mialam na mysli wlasnie serie MS - by wszyscy persjonarjusze dostali podusie w jednym 'stylu'... by budowac jakby wspolnote, czy jej poczucie wsrod tych ludzi a nie dzielic ich na np. kwiatkowych, duzo czy malo obrazkowych... by mogli np. rozmawiac o tym ze maja podobne hafty (np. kotki w kubkach) ale kolorki inne... czy kotki ktore wygladaja podobnie ale innego kolorku... unsure.gif
Oczywiscie niczego nie narzucam, to tylko propozycja...ja nie chce kogos zniechecic czy cos... tak mi to po glowie chodzi wiec mowie... ale , jak to mowia dziewczyny, zaden obrazeczek sie nie zmarnuje i kazdy znajdzie kochajacego wlasciciela - niezaleznie czy bedzie to MS czy nie. wub.gif
magdap
widze ze dyskusja nieco zamarla wiec rozumiem ze zgodzilysmy sie ze w 2010 akcja bedzie prowadzona dla ludzi doroslych i starszych.
Tak czy inaczej ja przymierzam sie do zwierzatek MS... sa dobre i dla dizeci i dla doroslych.
Pozdrawiam wszystkich 'akcjonarjuszy' wub.gif i kibicow trzymajacych za nas kciuki tez 8.gif
JUREK
Dla mnie MS i backstitche nie straszne lubię takie wyzwania
*Ania*
Chciałabym się przyłączyć z moimi Kolorowymi Nitkami do jakiejś akcji, ale na pewno nie będzie to jakaś oszałamiająca ilość wydziubanych kwadracików, a poza tym wzorki musiałyby być raczej proste. Nie wiem też jakie wielkości...itp, pouczcie mnie zieloną blush.gif
Celina
W czasie L4 wyszyje wzorek celtycki bo mi się bardzo spodobał dzięki magdap .Choć magdap napisała żę początek jest trudny, a potem leci jak z płatka.
natalia2
Celinko,ja róniez mam zamiar wyszyć jeden z tych wzorów celtyckich i też od magdap:)
Celina
super , że magdap ma dar przekonywania że to jest piękne i proste.

Kuferek
Nie chcę otwierać nowego tematu, więc pytam tutaj.
Utworzyłam nowy dział dla akcji oraganizowanych w 2010 roku, ale nic w nim nikt nie pisze, więc może jest niepotrzebny i go wykasować?
Jeśli wolicie mieć wszystko razem, to mogę połączyć wszystko razem bez podziału na konkretny rok. smile.gif
magdap
Moze przeniesc ten temat do dzialu - 2010 bo w sumie to tego roku dotyczy ta dyskusja...
Kuferek
Ok, przeniosłam temat. smile.gif
Celina
Tak jakoś ucichło.
Mam kolejną propozycje , a może zrobić kartki wypisać życzenia.

1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych

14 listopada Światowy Dzień Seniora

Przeczytałam że w ośrodku jest 74 miejsc czyli można zrobić 80 karteczek

Zaczynamy dyskusje
*Ania*
Jestem za...dla nas karteczka to małe piwo, a dla tych ludzi to promyk radości - przyłączę się z moimi Kolorowymi Niteczkami.
jola311
Ja także przyłączam się do akcji
Celina
Tu jet demokracja a moje ustalenia są takie każda z Nas na forum deklaruje i wykonuje kartki , wpisuje ilość kartek i wysyłamy bezpośrednio do ośrodka.

Rablinka informuje ośrodek o akcji i że przyjdą paczki z kartkami. smiley_1153.gif smiley_1153.gif

Musimy ustalić na które święto tzn,październikowe czy listopadowe.

i tak się kończy demokracja nunu.gif nunu.gif
*Ania*
Hehe...taki prezydent by nam się przydał, co trzyma wszystko silną ręką - oczywiście w ramach demokracji.... grinyes.gif
Już się boję, więc w miarę szybko zastanowię się ile, a na kiedy to mnie wszystko jedno - termin długi więc się zrobi tongue.gif
Celina
I jeszcze jedna prośba notworthy.gif notworthy.gif chodzi napisanie o ładnego wierszyka co by można było wydrukować i wkleić do kartki.

Wiem że mamy zdolne koleżanki.

Czekamy na propozycje i obiecujemy że nazwisko autora umieścimy na kartce. Będzie to wkład w karteczkową akcje.
Warto zobaczyć

http://www.dpskamilzabrze.republika.pl/

rtfm.gif rtfm.gif rtfm.gif
jola311
Celinko a jakie kartki-haft krzyżykowy,czy zawijaski z papieru?
magdap
Celinko,
to mam slac te delfiniaki czy nie??? bo mi tak wlasnie z 80 chasa pod biurkiem.....znaczy sie poduszkowych takich...jak na zalaczonym obrazku
Bo one tylko na wyplate czekaja coby paczke nadac...
Rabcia
Co do technik wykonania kartek to ja bym proponowała totalną dowolność...
Co do terminu, to może listopad... Ja wiem, te 80 karteczek to chyba dość dużo...
Celina
Ale narozrabiałam. 7.gif 7.gif

1, Ustalamy termin na listopad

2.Kartki dowolną techniką wielkość mała koperta listowa ( chyba B5)

3.Czekamy na wierszyk

4.Deklaracje kto ile wykona karteczek , bo może się pkazać że 80 to Pikuś ( Pan Pikuś)

5.Wysyłamy kartki bezposrednio do Zabrza ( miesiąc i dzień ustalimy)
a nadmiar przygarnę kuss3.gif kuss3.gif

CHYBA ŻE MAMY KOGOŚ NA FORUM Z ZABRZA

6.Delfinki słać 8.gif 8.gif
JUREK
Tutaj są różne pozdrowienia(wierszyki) może warto by skorzystać.
http://www.e-zyczenia.pl/zyczenia/pozdrowienia/
Celina
I tu moja propozycja

?Jak co roku o tej porze
Czy kto może, czy nie może,
Lecz gdy już nadejdzie pora
Spieszymy do Seniora.
Młode lata powspominać...
Tutaj przyjemnie czas płynie
Jak w dobrze zgranej rodzinie.
Każdy się tu świetnie czuje,
Ojciec Andrzej dobrze steruje
Nikt nikomu lat nie liczy,
Bo nas ksiądz dobrze ćwiczy.
Paralityka rozrusza.
Czasem się dwoi i troi,
Lecz ponuraka rozbroi.
I każdy, kto tutaj gości,
Temu nie trzeszczą kości.

Życzenia składamy.
Niech Ci sprzyja szczęście,
Niech Ci zdrowie służy.
I ciesz się życiem
Sto lat albo dłużej.

Internauci z Kuferka

Elbląg-Zabrze 14.11.2010
Celina
A katrki będa podobne do tych 583.gif mpr.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.