Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: poduszki do hospicjum
Forum "Kuferek" > Akcje charytatywne > Akcje 2008-2011
Stron: 1, 2
Sarna
posłuchajcie...wczoraj musiałam z powodu wypadku jednego z moich dzieciaków odwiedzić szpital dziecięcy na Niekłańskiej w Warszawie. Czekaliśmy z Młodym na Mamę jakieś 2godziny. Zwiedziłam szpital przy okazji..przyszło mi do głowy (słusznie albo nie-same oceńcie) że mogłybyśmy uszyć poduszki np. do hospicjum...albo dla jakiegoś oddziału szpitalnego. dzieciakom jest smutno, często spędzają w takich miejscach wiele czasu....
CO WY NA TO???
Na Agatowej w Stolicy jest hospicjum...
cobesco
pomysł bardzo fajny. Ja mogę coś wyszyć i wysłać do Polski, może któraś z forumowiczek uszyła by poduszki z naszymi wyszywankami
Celina
może na Mikołaja , na kołderkach była akcja na dzień dziecka . Tylko ile jest tam dzieciaków bo to jest też ważne
Sarna
jutro zadzwonię i się dowiem....
dziś pogotowie zabrało mi kolejne dziecko...juz sama nie wiem co sie dzieje!!!
hexa
bardzo interesujace,tylko czy szpital lub hospicjum przyjmie takie kolorowe wyszywane poduszki,bo przypuszczam ze maja jakies przepisy odnosnie higieny,wiec moze nic z tego nie wyjsc,ale jestem ZA,dobrzebyloby jeszcze znac wymiary tych poduszek
Sarna
hexa, kwadracik 30cm na 30cm, haft na środku. Poduszka rozmiar 40/40cm. dziś zadzwonię na Agatową i dopytam...
co powiecie na początek 30 sztuk??? jeśli hospicjum nie będzie chciało to dom dziecka przyjmie z radością....
Celina
hospicjum na pewno weźmie bo sama woziłam do Torunia
Sarna
to co???szyjemy???
cobesco
wyszywamy, szyjemy smile.gif. A czy może być 25x25 cm, bo mam kawałki kanwy o takich wymiarach?
Celina
sarna trzeba wyszyć i jaki termin tzn poduszki na 6 grudnia

cobesco kanwa 25 x 25 też może bo co innego kołderka uszycie poduszki łatwiej dopasować nawet z prostokątnej kanwy .

zobaczymy jak to się rozkręci
Sarna
ok smile.gif
początkowo zbieramy 30 sztuk, co Wy na to??
kwadraty wyszywamy do 1 października. tak, żeby doszły najpóźniej w połowie miesiąca. Celina, gdybym ja zbierała całość i powiedzmy w październiku wysłała CI kwadraty, wkłady,materiały to dałabyś radę uszyć część poduszek?? drugą część ja bym poszyła z jedną z mam albo ze swoją mamą....
gdybyśmy znalazły wiecej hafciarek to więcej poduszek by powstało......
cobesco
no to ja igłę w dłoń i haftowanie.gif , haftowanie.gif , haftowanie.gif na początek wzięłam motywy dla chłopaków z kosmitami, rakietami, kosmonautami mam ich 6 więc na 6 poduszek macie zapewnione hafty.
OlaP
Ja też się dołączam.
Sarna
to jest nas 4 smile.gif
biorę się za ulicę sezamkową: elmo, oskar i takie niebieskie cuś.... smile.gif
cobesco
a ten niebieski to Ciasteczkowy potwór. Jak skończę to mogę jeszcze "żółtodzioba" haftowanie.gif
Sarna
wielkiego ptaka??
cobesco
tak to wielki ptak, ale teraz na kanale minimini przemianowali go na żółtodzioba właśnie
Rabcia
Ja też coś tam dodziubię...
cobesco
no to na 1 poduszkę już haftowanie.gif czy może być?
Kliknij, aby zobaczyć załącznik
sylwka35
piękny ufoludek 11.gif
Celina
cobesco oczywiście że może byc jeszcze 30 haftowanie.gif haftowanie.gif i pani podziękujemy a my z Sarna szyć będziemy .

ja się zgłaszam tylko do szycia , bo mam również ważne zadanie.
cobesco
zaczęłam kolejnego "ufoka", myślę, że do jutra go skończę smile.gif
cobesco
1690.gif melduję na 2 poduszkę ufok zakończony, i 3 się haftowanie.gif Kliknij, aby zobaczyć załącznik
Celina
cobesco dobrze Ci to idzie nie przerywaj na 5 biggrin.gif biggrin.gif
Rabcia
Cobesco to sama 30 zrobi zanim ja się za pierwszy wezmę tongue.gif
Celina
rabinka dobrze gadasz abbra.gif abbra.gif 11.gif 11.gif
Sarna
COBESCO
ale masz tempo!!!
cobesco
ja muszę szybko haftowanie.gif , bo to pilna sprawa, a z Anglii paczki i listy idą dość długo ( czasami giną na poczcie POLSKIEJ) i chcąc żeby było w Polsce na czas to muszę wysłać na początku września smile.gif
cobesco
i na 3 poduszkę już haftowanie.gif , a teraz na tapecie rakieta
maryla
Bardzo ładne te motywy i bardzo ładnie wyszyte.
Sprawdzałaś jak się ta złota nitka zachowuje w praniu i prasowaniu?
Mnie kiedyś zafarbowała aniołki robione szydelkiem.
cobesco
Po wyszyciu obrazka zalewam go w misce wrzątkiem - takim prosto z czajnika, także jak się ma skurczyć to się kurczy, i jak zafarbować to farbuje i na razie jest ok, nie farbuje, delikatnie się kurczy. Te nici złote nie farbują - to nie mulina te są cieniutkie i na szpuleczkach. zrobię potem zdjęci i wkleję.
Celina
nie dziwię się że taki temat wyszywasz bo idziesz jak rakieta
hexa
ja sie wlasciwie tez zadeklarowalam ,ale chyba musze was przeprosic ,bo niestety taka szybka jak wy to ja nie jestem ,dopiero zaczelam z xxx i niestety nie mam takiego tepa jak wy i napewno tak szybko nie zrobie i nie wiem czy w ogole cos mi sie uda do tego czasu cry.gif cry.gif
cobesco
CYTAT(hexa @ Jul 2 2008, 08:48 PM) *
ja sie wlasciwie tez zadeklarowalam ,ale chyba musze was przeprosic ,bo niestety taka szybka jak wy to ja nie jestem ,dopiero zaczelam z xxx i niestety nie mam takiego tepa jak wy i napewno tak szybko nie zrobie i nie wiem czy w ogole cos mi sie uda do tego czasu cry.gif cry.gif

nie poddawaj się każda ilość się przyda, zrób chociaż jeden masz czas do października chcesz poddać się? takie maleństwa to dobra praktyka, to przy nich ja wyćwiczyłam ręce wiele lat temu. Warto haftowanie.gif pomimo tego, że idzie Ci powolutku uszy do góry i igła w dłoń. Do października 3 miechy może choć jeden haftowanie.gif , dzieci się ucieszą smile.gif
cobesco
i już rakieta haftowanie.gif
Rabcia
HEXA nic się nie bój zrobisdz ile będziesz mogła smile.gif Ja też nie nastawiam się na wiele bo ciągle coś, ale Cobesco napewno wyrobi normę. Wszyscy wiedzą, że Ona ma truboigłę albo zwyczajnie talent jakiś tongue.gif
Celina
jednak dobrze mówiłam że cobesco to rakieta a nie kobieta 7.gif 7.gif

ale numer napisałam że rakieta i jest rakieta , musimy tematy podsuwać.
cobesco
i kolejny kwadracik na podusię tym razem dla dziewczynki:
Sarna
Cobesco, chylę czoła smile.gif
cobesco
wub.gif
Sarna
HOSPICJUM ODPISAŁO:POTRZEBUJEMY 40 SZTUK kwadracików
Rabcia
To może w tym temacie zacznijmy odliczanie...
Cobesco zrobiła już 5 to zostało jeszcze 35
Celina
a ja się zgłaszam do szycia adres też mogę podać aby mi przyłać aplikacje 11.gif 11.gif
Sarna
Celina, Agatowa jest rzut beretem ode mnie....Jak załatwiamy kwestię odbioru poduszek???
hexa
jak mi sie uda to moze tez cos dziabne haftowanie.gif
Celina
to super nastepne kwadraciki bedą
mobidik
Macie może nadmiar wzorków dziecięcych?Tez chciałabym dac troszkę radości dzieciom.
Moje zdolnosci i tempo jeszcze dosc słabe ale postaram sięaby nasz kuferek nie musiał się wstydzić haftowanie.gif
justa35
poduszek 40. A czy wiadomo ile dziewcęcych ile chłopięcych? I czywszystkie kwaraciki XXX dla maluchów, czy parę dla starszych dzieciaków?
Bo coś bym wychafciła, a może parę poduszek uszyła? Oczywiście nic specjalnego niestety, bo ja początkująca w szyciu jestem
Celina
mobidik mogę Ci podesłać wzory daj adres

justa 35 wyszywaj wiadomo kubuś puchatek i jego ekipa, pszczółki , samochody itd. z każdego kwadratu zostanie uszyta poduszka
Sarna
ZAPOTRZEBOWANIE:
4 poduszki dla chłopców powyżej 18 roku życia
1 poduszka dla dziewczyny powyżej 18 roku życia
21 kwadracików dla dziewczynek od 1-10 roku życia
23 podusie dla chłopców od 1-10 roku ż
ycia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.