Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Co powstało na drutach
Forum "Kuferek" > Inne robótki > Robótki na drutach > Nasze prace
Stron: 1, 2
OlaP
Powstały jakiś czas temu
Ata
Olu! surprise.gif surprise.gif Piękne!!
OlaP
Dzięki. Jeszcze jedna
rena
Prześliczne 11.gif 11.gif 11.gif
annette63
serwetki są piękne. Czy robisz je na pięciu drutach? Jeżeli tak to może wiesz gdzie można kupić takie druty odpowiednio długie? Pozdrawiam Aneta. 11.gif 8.gif
Błękitny Kuferek
Olu pierwszy raz widzę serwetki robione na drutach, jak to się robi?
Rabcia
Z tego co mi wiadomo robi się toto na okrągło na pięciu drutach jak skarpetki, ale dla mnie to wyższa szkoła jazdy...

Olu gratuluję cierpliwości i talentu 8.gif
OlaP
Dzięki za miłe słowa.
A serwetki najpierw robię na 5 drutach pończoszniczych, a potem, jak robótka jest większa przechodzę na druty na żyłce. Faktycznie robione na okrągło, zawsze na prawej stronie.
betinaa40
Olu, cudowne serwety wub.gif
sylwka35
piękne wub.gif
raga
Cudne są 11.gif
krystyn47
Chyba i ja wyciągnę moje druty na żyłce. Do robienia serwet jeszcze ich nie używałam, 11.gif
OlaP
Moje najnowsze prace, serwetka i kuchenna firanka:

Ata
Zaniemówiłam! Coś pięknego!!! 11.gif 11.gif
miraa
Bardzo ładne. Przy firance musiałaś się bardzo napracować.
Kuferek
Prace śliczne, zazdroszczę Ci umiejetności robienia na drutach, ja mam do nich nietety dwie lewe ręce, a tak bardzo podobają mi się takie ażurowe serwety, chusty i szale robione na drutach. wub.gif wub.gif wub.gif
OlaP
dziękuję wszystkim za miłe słowa smiley_1153.gif
Lidka
Olu ,piękne 9.gif notworthy.gif jeśli mogłabym prosić o wzory byłabym bardzo szczęśliwa.
OlaP
CYTAT(Lidka @ Nov 6 2008, 12:29 PM) *
Olu ,piękne 9.gif notworthy.gif jeśli mogłabym prosić o wzory byłabym bardzo szczęśliwa.

Schematy są w albumie:
http://olap.fotosik.pl/albumy/460311.html
Najmniejsza serwetka to moja radosna twórczość, więc schematu brak. Największą muszę poszukać.
betinaa40
Śliczna serwetka, ale firanka powaliła mnie na kolana wub.gif . Bardzo mi się podoba 11.gif
małgoś
Bardzo ładne prace. 9.gif szczególnie podoba mi sie firanka. Zwaliła mnie z nóg. Skąd czerpiesz pomysły na takie cudeńka? 11.gif 11.gif Muszę częściej tuzagądać bo widzę skarby nieprzebrane. Chyba też odkurzę swoje druty.
DCH
przepiękne serwety- bliskie ma tyle mojemu sercu, że takie robi moja mama wink.gif
OlaP
CYTAT(małgoś @ Dec 9 2008, 09:36 PM) *
Bardzo ładne prace. 9.gif szczególnie podoba mi sie firanka. Zwaliła mnie z nóg. Skąd czerpiesz pomysły na takie cudeńka? 11.gif 11.gif Muszę częściej tuzagądać bo widzę skarby nieprzebrane. Chyba też odkurzę swoje druty.

Cieszę się, że podobają się moje dziergoty. A pomysły ściągam z żurnali i starych koronek babci.
OlaP
Dawno nic nie pokazywałam, więc czas na coś nowego

OlaP
Najnowsza serwetka, większa część powstała w czasie podróży

AnnaB.
Wspaniałe. We mnie budzą nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwa, bo takie leżały u mojej babci.
Dzisiaj chyba już niemal zapomniane. Zastąpiły je szydełkowe.
mallwwina
Piękne serwety Olu smile.gif
Cudeńka poprostu 3.gif
OlaP
jeszcze jedna
OlaP
takie sobie drobiazgi:
Piwonia
Śliczności! wub.gif
miraa
Olu, piękne te Twoje prace 11.gif 11.gif 11.gif
Dominika3x3
Wszystkie przepiękne,czy usztywniasz?
miraa
Olu, serwetki piekne. Kiedys bardzo lubiłam je robić.
*Ania*
O rany!!! Wpadłam w poszukiwaniu wzorków lub jakiejś podpowiedzi odnośnie robienia bamboszy na drutach, a tu takie cudeńka!!! Po prostu zwaliło mnie z nóg notworthy.gif
OlaP
Dzięki za uznanie

CYTAT(Dominika3x3 @ Nov 18 2009, 09:00 AM) *
Wszystkie przepiękne,czy usztywniasz?

zawsze usztywniam, używam krochmalu Ługa w płynie i do wyschnięcia upinam szpilkami, nie prasuję
Dominika3x3
Ola dzięki za odpowiedż.
Bozenada
Właśnie ćwiczę na 4-rech drutach mitenki, na pięciu nie idzie. Ciekawe dlaczego. Tobie gratuluję, od dawna marzą mi się takie serwety.
myszka
prace piękne smile.gif 030.gif jak widzę takie cuda to aż się chce druty wyciągnąć, może kiedyś ...
rachelka
Piękne te serwety. Nie wiedziałam, że takie cuda można na drutach ciachnąć jak gdyby nic. 11.gif
OlaP
Dawno nic nie pokazywałam, ale robiłam, na prośbę koleżanki, sporą serwetę. Wymiary 110x110, kordonka 300 gram.

joana
Bardzo ładny wzór...długo ją dziergałaś ?
rachelka
Ale super. Naprawdę surprise.gif 8.gif 9.gif
gwiazdka53
Serwety super, bardzo mi się podobają zwłaszcza ta kwadratowa i sześciokątna, z tym samym motywem, jeżeli dobrze widziałam. Z jakich nici robisz?
OlaP
dzięki za ciepłe słowa smiley_1153.gif
joana - zeszło mi jakieś 2,5 miesiąca, ale w międzyczasie robiłam też inne prace, a poza tym mam czas tylko wieczorami i w weekend
gwiazdka53 - robiłam z nici DMC Tradition nr 10 ecru, ale używam też nici innych firm, a do tej kwadratowej i sześciokątnej mam jeszcze owalną tylko czeka w kolejce na wykonanie
irenka10
Jestem pod wrazeniem wszystkie serwety sliczne
joana
CYTAT(OlaP @ Apr 17 2010, 04:08 PM) *
dzięki za ciepłe słowa smiley_1153.gif
joana - zeszło mi jakieś 2,5 miesiąca, ale w międzyczasie robiłam też inne prace, a poza tym mam czas tylko wieczorami i w weekend
gwiazdka53 - robiłam z nici DMC Tradition nr 10 ecru, ale używam też nici innych firm, a do tej kwadratowej i sześciokątnej mam jeszcze owalną tylko czeka w kolejce na wykonanie

To jak przy ' okazji ' robiona to nie szybko ...
katarzyna282
CYTAT(OlaP @ Jun 25 2008, 06:27 PM) *
Powstały jakiś czas temu

Serwety bajeczne. smile.gifsmile.gif
OlaP
najnowsza dla Krysi (chyba zrobię druga dla siebie)
Kliknij, aby zobaczyć załącznik Kliknij, aby zobaczyć załącznik
myszka
przepiękna smile.gif
podziwiam smile.gif ja tak nie potrafię wink.gif
katarzyna282
Serweta piękna. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.