Ostatni shout - nie widoczny
Nie jesteś upoważniony do przeglądania shoutów.

3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> mala pomoc dla naszych dzielnych szyjacych dziewczyn, moje i wasze propozycje..
magdap
post Dec 7 2009, 04:53 PM
Post #1

Swój człowiek

Grupa: Użytkownicy
Użytkownik nr: 5 123

Hej,
tak sobie mysle o naszej kuferkowej akcji od strony kosztowej - jako ze jestem nieromantyczna ksiegowa.
Osobiscie jestem haftujaca - moj koszt finansowy to troszke kanwy i nitek oraz przesylka. Tak pewnie, czasem wiecej czasem mniej, wyglada to od strony dziewczyn haftujacych.

a od strony dziewczyn szyjacych - poprawcie mnie jesli cos zle rozumiem czy zakladam - to wydaje mi sie ze koszt finansowy jest wyraznie wiekszy. Kazda z nich, naszych dzielnych i zdolnych pracowitych szwaczek macha calkiem sporo podus - pieknie obszywa nasze haftowane dziela w poszewke, kupuje czy zalatwia wklad do podusi, organizuje transport tego wszystkiego uszytego piekna... a przeciez im tez nie rodzi sie kasa na kamieniu.

Pomyslalam ze moze, angazujac tez nasze dzielne i utalentowane dziewczyny szyjace, machnelybysmy jakies hafciki na np. bardzo prosta acz romantyczna sercowa narzute na kanape czy lozko ktora moznaby bylo sprzedac a kase przeznaczyc na zakup materialow do szycia dla naszych dzielnych dziewczyn szyjacych.
Zamiast narzuty moznaby bylo uszyc kilka poduch na kanape ( moglyby byc bardziej dostepne cenowo dla ludzi jak cala narzuta)

Myslalam ze jesli my, hafciarki machniemy duzo takich kolorowych serduch jak np. takie jak na zalaczonym przykladzie to dziewczyny moglyby zrobic z tego cos ladnego i sprzedac na jakims kiermaszu czy akcji harytatywnej... tu u mnie robi sie takie rzeczy dosc czesto np. po firmach przed swietami czy przy okazjach jakis tam zjazdow.. sa tez specjalne kiermasze po kosciolach - gdzie dochod idzie na wsparcie jakiejs akcji harytatywnej...

Tak myslalam o sercach bo to dosc uniwersalny wzorek - i latwy, mozna go robic bez liczenia prawie. Ja mam taka wizje artystyczna - kanwa zawsze 14' , zawsze biala, rozmiar 20cm na 20cm coby byl ladny zapas dla dziewczyn zeby palcow sobie nie poprzyszywaly. Obrys czarny a srodek jednym kolorkiem, jakim sie chce i ma byle nie puszczal sie w praniu. akurat jedna mulinka wystarczy ( bo jest 119 xx czarnych - trzy metrowe pojedyncze niteczki , oraz 1265 xxx kolorkiem - nieco ponad 5 metrow z szesioma niteczkami, takich prosto z motka muliny)

Ten post został edytowany przez magdap: Dec 7 2009, 05:07 PM
Załączone pliki
Załączony plik  serce_dla_Kuferka.jpg ( 430.62K ) Suma pobrań: 16

Go to the top of the page

+Quote Post
magdap
post Dec 7 2009, 06:08 PM
Post #2

Swój człowiek

a moze wszystkie poszperamy w czelusciach szaf za materialami do szycia podus??? byloby szybciej...

+Quote Post
Celina
post Dec 7 2009, 08:19 PM
Post #3

Swój człowiek

Użytkownik nr: 166

cytat

Obrys czarny a srodek jednym kolorkiem, jakim sie chce i ma byle nie puszczal sie w praniu.

a może być np.ciemniejszy kolor na brzegu a w środku jaśniejszy.

Ja się dostosuje, poczekajmy na rozwój sytuacji

+Quote Post
magdap
post Dec 7 2009, 08:44 PM
Post #4

Swój człowiek

Hej, ja tak zaproponowalam zeby Wam, dziewczynom szyjacym bylo potem latwiej te serducha dopasowac do siebie... ale jesli inne zestawiania kolorkow sa OK dla Was to tymbardziej dla mnie.

I jeszcze tak sobie mysle ze jesli ten pomysl zostanie zaakceptowany to ja wystosuje apel do moich ukochanych Igielek... dzieciaczki sa wspaniale i napewno kilkoro zechce dziubnac serducho pomocy.. i jeszcze wiem ze sa tu babki ktore maja pod opieka inne haftujace dzieciaczki...

A wzorek specjanie taki prosty wynalazlam zeby latwo sie dziubalo i kazdy kto zechce mogl go zrobic. do tego - wlasnie dlatego ze jest taki prosty - mozna go robic np. w podrozy czy w jakiejs poczekalni albo jak sie jest bardzo zmeczonym..
i co najwazniejsze nie zabiera on tego czasu kiedy mozemy robic bardziej skomplikowane hafty specjalnie dla dzieci czy innych naszych podopiecznych.

I jako ze bylby to haft jawnie i specjalnie przeznaczony na akcje zbierania kasy na materialy i transport podus - nikt nam nie zarzuci ze ograbiamy podopiecznych z darow hafciarskich, bo obrazki dla naszych podopiecznych bylyby inne.

+Quote Post
magdap
post Dec 8 2009, 12:29 PM
Post #5

Swój człowiek

Nie wiem, czy wyrazilam to jasno ale czekam na jakies opinie, deklaracje serduszkowe, sprzeciwy, veto, dyskusje moze...

no dziewczyny, co myslicie o pomysle...

a moze macie inne pomysly w temacie, chetnie poslucham...

+Quote Post
AniaD
post Dec 8 2009, 02:44 PM
Post #6

Stały Bywalec

Grupa: Moderatorzy
Użytkownik nr: 4 015

Ja się dopasuję do każdej akcji która ma pomóc czy to szyjącym czy dzieciaczkom czy starszym.Mam dużo czasu na haftowanie.gif więc jestem na tak!

+Quote Post
JUREK
post Dec 8 2009, 07:53 PM
Post #7

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 7 150

Ja jestem za ale mam problem z kanwą 14 mogę zrobić na 16 lub 18 nawet kilka szt tylko jakie obrysy czarne czy ciemniejsze i do kogo wysyłać kwadraciki.

+Quote Post
magdap
post Dec 8 2009, 08:39 PM
Post #8

Swój człowiek

W sumie jak dziewczyny zechcialyby robic podusie to aida16 i 18 i pewnie kolorowa tez bylyby dopuszczalne - biala 14 to jakby chcialy robic narzute czy cos wiekszego - po to by serca byly jednej wielkosci i koloru tla... a zestawienie kolorkow - czarny +kolor czy ciemny+jasny odcien - to tez zaleznie czy na podusie czy na narzute czy cos takiego wiekszego...

Tak wiec jest nas napewno 3 do sercowania... jeszcze zeby kilka dziewczyn zechcialo seduszka dziubnac no i oczywiscie

dziewczyny szyjace musza wyrazic aprobate, zgode i chec wspolpracy

to bede pisac do Igielek - z prosba o wyszycie serduszek...

Ten post został edytowany przez magdap: Dec 8 2009, 08:39 PM

+Quote Post
Celina
post Dec 8 2009, 09:01 PM
Post #9

Swój człowiek

Użytkownik nr: 166

Zgadzam na szycie poduszek bo za duże dzieła się nie biorę i co dalej 10.gif 10.gif

Ten post został edytowany przez Celina: Dec 8 2009, 09:02 PM

+Quote Post
Rabcia
post Dec 8 2009, 09:25 PM
Post #10

Domownik

Grupa: Super Moderatorzy
Użytkownik nr: 450
Gadu-Gadu: 9993546

Ja też coś dziubnę, ale nie wiem jak z kanwą 14.

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze, to uważam, że podusie lepsze będą i łatwiej potem w razie co sprzedać...

+Quote Post
JUREK
post Dec 9 2009, 12:07 AM
Post #11

Stały Bywalec

Mam pytanie z ilu kwadracików miałaby być narzuta bo ewentualnie można by jakoś zgrać ,i tak np 1 rząd kwadratów na 14 ,2 na 16, 3 na 18 ,itd , i zapewne to się da zrobić ale niech się wypowiedzą krawcowe.

+Quote Post
JUREK
post Dec 9 2009, 12:12 AM
Post #12

Stały Bywalec

Ja jedno serducho już mam ale na żółtej kanwie będzie na poduszkę .
Bardzo fajnie się haftuje i bardzo szybko w 3 godz mam gotowe.

+Quote Post
natalia2
post Dec 9 2009, 02:22 PM
Post #13

Znajomy
**

Użytkownik nr: 5 751

Witajcie,
Ja się pisze na serducho.Możecie mnie dopisać do listy smile.gif jeżeli akcja wypali to bede wyszywac na kanwe 14:)

+Quote Post
Sarna
post Dec 9 2009, 02:23 PM
Post #14

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 898

A ja tym razem odpadam. Zgromadzone kwadraciki prześlę w wolnej chwili Celinie....

+Quote Post
magdap
post Dec 9 2009, 07:34 PM
Post #15

Swój człowiek

ja robie na 14' , zadlugo siedze na kompie zeby dziubac na 16'...
Poza tym jest mi fajniej na 14' bo mam fajna technike szybkiego dziubania na 14' ktora nie sprawdza sie na drobniejszej kanwie - ale trzy godziny na serce to dla mnie i tak wynik nieosiagalny...

czyli rozumiem ze dziubiemy - a potem do Celinki.. i ona juz skrzyknie dziewczyny szyjace czy jak ...

I chyba faktycznie podusie to najlepszy pomysl na sprzedawanie bo bardziej dostepne cenowo beda... a jak sie ulozy to zobaczymy.

Dziewczyny -
znaczy sie dziubiemy serca pomocowe dla dziewczyn szyjacych na materialy ( czyli materialy, nici i igly do maszyny itp...) i transport podus dla naszych podopiecznych.

+Quote Post
AniaD
post Dec 9 2009, 08:10 PM
Post #16

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 4 015

To super.Ja też szyję na 14tce.To zabieram się do pracy.A będzie jakiś termin czyli do kiedy to haftowanie.gif ?

+Quote Post
magdap
post Dec 9 2009, 08:24 PM
Post #17

Swój człowiek

Mysle ze trzebaby bylo jak najszybciej wyszyc troche serc na 'pierwszy rzut' a potem moze tak.. ile wlazie... i jak sie da. Dziewczyny, tak mysle, moga zbierac te serca i potem np. na jakims spotkaniu szyciowym cos pokombinowac.
Ogolnie to tak myslalam zeby moze dziubnac intensywniej tak do konca Marca 2010 i potem zobaczyc jak ludzie beda lubili sercowe podusie.. jak beda lubili to mozna jeszcze...

+Quote Post
magdap
post Dec 9 2009, 08:27 PM
Post #18

Swój człowiek

a wiecie co... moze ktoras z dziewczyn ma w rodzinie zdolnego stolarza ktory moglby machnac ramki na serduszkowe obrazki...
bo tak patrze na rozowe serducho ktore wlasnie koncze i stwerdzilam ze jest tak wdzieczne ze nadaje sie w ramki i na sciane...

+Quote Post
grazka23
post Dec 10 2009, 11:06 PM
Post #19

Stały Bywalec

Użytkownik nr: 3 643

Ja też dołączam :-) Igiełkom jutro przekażę informację.

+Quote Post
JUREK
post Dec 10 2009, 11:25 PM
Post #20

Stały Bywalec

Ja mam już 5 szt a może będzie więcej i będę chciała przed świętami wysłać .
Wysyłamy do Celiny czy w inne miejsce?
Jeżeli tak to podać adres.

+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 30th November 2020 - 08:30 AM

MKPortal C1.2 rc1 ©2003-2008 mkportal.it
Strona wygenerowana w 0.01825 sekundy z 12 zapytaniami