Ostatni shout - nie widoczny
Nie jesteś upoważniony do przeglądania shoutów.

11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> SiBOL, "kocyk za uśmiech?"
gosia1k
post Feb 21 2012, 06:08 PM
Post #41

Znajomy
**

Grupa: Użytkownicy
Użytkownik nr: 10 366

a jeszcze mam pytanie - na pozostałe kocyki decydujemy się na ten sam wzór ??
Go to the top of the page

+Quote Post
Celina
post Feb 21 2012, 06:10 PM
Post #42

Swój człowiek

Użytkownik nr: 166

Szkoda że ja nie umiem ale może kogoś znajdę, bo jestem na razie z Torunia

+Quote Post
Sarna
post Feb 21 2012, 06:25 PM
Post #43

Stały Bywalec

Grupa: Moderatorzy
Użytkownik nr: 898

Trzy kocyki zróbmy tym samym wzorem smile.gif
Celinko, daj znać czy ta osoba jest chętna do zszywania elementów, bo dziewczyny będą prosiły o adres do wysyłki smile.gif

+Quote Post
Celina
post Feb 21 2012, 07:17 PM
Post #44

Swój człowiek

Poproszę trochę czasu tzn. tydzień dwa bo teraz jadę na sobotę - niedzielę do domu

+Quote Post
Sarna
post Feb 21 2012, 09:25 PM
Post #45

Stały Bywalec

Jeśli nie będzie chętnej do zszycia kocyka dla Moniki, zrobię to, nie mam takiej ilości wełny do obszywania i trzeba będzie znów wysłać...

+Quote Post
myszka
post Feb 22 2012, 07:45 AM
Post #46

Swój człowiek

Użytkownik nr: 8 548

dziewczyny mam pytanie smile.gif

dla chłopca kocyk w kwiatki?

jeszcze jedno... na blogu Magiczny kocyk
podany schemat elementu jest błędny... szydełkujemy kwiatki z 6 płatkami a na schemacie jest ich 5...
proszę o umieszczenie informacji o tym lub umieszczenie prawidłowego schematu smile.gif
powiadomiłam czytelników moich blogów jak również na NK o akcji więc bardzo proszę o czytelność tego wzoru smile.gif
sama szydełkując pierwszy element miałam uczucie, że nie potrafię go wykonać... może to zniechęcić do pracy... nie każdy czyta opis krok po kroku wink.gif
wykonałam 14 elementów na kocyk dla Małgosi... pomyślałam, że ładnie i motywująco dla innych byłoby umieszczanie zdjęć gotowych elementów pod wpisem... więc moje pod tym wpisem:
http://magicznykocyk.blogspot.com/2012/02/...-1-magosia.html

oczywiście nie mam na myśli tylko swoich elementów... wszystkich wykonanych... partiami... pod odpowiednim wpisem... np. dla Natana pod wpisem dotyczącym kocyka dla niego smile.gif
czy jest taka możliwość?

+Quote Post
Sarna
post Feb 22 2012, 10:22 AM
Post #47

Stały Bywalec

Myszko, a potrafisz rozrysować wzorek kwiatka? Jeśli tak, wyślij proszę mi na maila: magicznykocyk@wp.pl to wstawię poprawny.
A masz propozycje co do wzoru elementów dla Natana? Masz rację-kwiatki dla chłopca niekoniecznie smile.gif

Wysyłajcie na maila zdjęcia kwiatków partiami, podając w tytule dziecko dla którego kwiatki są smile.gif Będę wstawiała na bloga, lub same to zrobicie smile.gif

+Quote Post
Sarna
post Feb 22 2012, 10:43 AM
Post #48

Stały Bywalec

Pomyślałam jeszcze o jednej rzeczy: dzieciaki mają rodziców, rodzeństwo...Nie każda z nas szydełkuje, ale mogłybyśmy do kocyka dołączać jakieś drobiazgi dla rodziców i rodzeństwa np.kolczyki dla mamy, brykoczek dla taty-czy notesik, jakieś drobiazgi dla rodzeństwa... Co WY na to?

Poniżej propozycja elementu kocyka dla Natana: Popcorn Flower . Piszcie Kochane, czy jest ok, jeśli tak, zaczniemy działać

Ten post został edytowany przez Sarna: Feb 22 2012, 10:51 AM
Załączone pliki
Załączony plik  popcorn_flower.jpg ( 42.12K ) Suma pobrań: 26

+Quote Post
*Ania*
post Feb 22 2012, 11:09 AM
Post #49

Swój człowiek

Użytkownik nr: 5 830

Myszka ma rację, fajnie będzie jak będziemy umieszczały zdjęcia gotowych elementów - to i dla nas będzie motywator wink.gif
Drobne upominki dla rodziny - też super pomysł!!!
Ja mam dopiero 14 elementów, ale skończył mi się ciemny róż - teraz będę dziergała jaśniejszym, a może fioletem?

+Quote Post
myszka
post Feb 22 2012, 11:17 AM
Post #50

Swój człowiek

jak umiałam tak narysowałam... jeśli się nada to proszę wink.gif

zawsze można podmienić na lepszy wink.gif

Ten post został edytowany przez myszka: Feb 22 2012, 11:45 AM

+Quote Post
myszka
post Feb 22 2012, 02:49 PM
Post #51

Swój człowiek

dziewczyny nie rozpędzajmy się wink.gif prezenty... miło, ale...
z mojej strony oferuję wykonane szydełkiem elementy... nic więcej... a może aż tyle wink.gif wykonane starannie z sercem smile.gif
wysłanie gotowych elementów do osoby która będzie je zszywać to już jest koszt...

widzę, że będzie kłopot z łączeniem elementów...
Sarna widziałam Twoje elementy... są ładne, kolorki śliczne, ale... nie są jednakowej wielkości... miały być ok 7 cm a widzę, że są mniejsze i większe... a to kłopot przy łączeniu...
i jeszcze jedno... nie gniewaj się, ale ostatnie okrążenie półsłupkami robisz albo za ściśle albo za cienką włóczką... one nie mogą tak się zawijać bo kocyk będzie "falował"
im więcej kolorów to też problem... będzie dużo pracy przy chowaniu nitek... a tył robótki też musi wyglądać wink.gif

proszę na mnie nie krzyczeć wink.gif piszę bo uważam, że jesteśmy na początku drogi... warto skorzystać z dobrej rady... nie jestem złośliwa... nie mam się za eksperta... wiem to z własnego doświadczenia smile.gif

+Quote Post
*Ania*
post Feb 22 2012, 04:00 PM
Post #52

Swój człowiek

Użytkownik nr: 5 830

Aurelciu, ja ze swojej strony jestem otwarta na wszystkie słowa krytyki - tym bardziej od takiej mistrzyni szydełka jak Ty. Swoje 14 wysłałm na mailla, teraz zrobiłam 4, ale na razie dosyć - muszę pisać prezentację maturalną, będę robiła w przerwie między pisaniem.
Ja mam problem z chowaniem nitek? Czy od razu wrabiacie je tak by nie było widać, a potem końcówki ucinacie, czy robicie z tyłu jakąś przeplatankę?
Mój pierwszy element(innym kolorem) miał 7cm, a te mają wszystkie 7,5cm... kurcze, chyba ciężko z tym będzie - wszystko zależy od włóczek, chociaż jak jedną miałam cieniutką to wzięłam dwie nitki, ale mimo to.
Jeśli chodzi o drobne upominki to Sarnie chyba chodziło o osoby, które nie szydełkują, a chcą coś jeszcze dorzucić. Zresztą ja jeszcze się nie zobowiązuję, ale być może coś dorzucę z mniejszej bizuterii - poleci za jednym zamachem z elementami.

+Quote Post
Celina
post Feb 22 2012, 04:01 PM
Post #53

Swój człowiek

Przeczytałam że Natan otrzymał kołderkę od ciotek , czy nie będziemy dublować.

Cytat
że o naprawdę jest miłe kiedy dzieci dostają kartki. Teraz kiedy Natan jest starszy i bardziej wszystko rozumie już kilkakrotnie wracał do czytania kartki i
listu od kołderkowych cioc" które zrobiły mu Kołderkę za Jeden Uśmiech.
Takie akcje bardzo ludzi uwrażliwiają i dają siłę nie tylko chorym dzieciom ale też ich rodzicom.

+Quote Post
magdap
post Feb 22 2012, 04:51 PM
Post #54

Swój człowiek

Użytkownik nr: 5 123

mysle ze moze bedzie lepiej dac kocyk innemu dziecku - nie trzeba by akcje wchodzily sobie w parade i dochodzilo do sytuacji ze jedno dziecko ma i kolderke i kocyk i podusie i cos-tam-jeszcze a inne dziecko nic a nic.

+Quote Post
myszka
post Feb 22 2012, 06:05 PM
Post #55

Swój człowiek

ok smile.gif
myślę, że 7cm-7.5cm to będzie dobrze... chodzi mi o większe różnice wink.gif
nie mam się za mistrzynie szydełka i nie krytykuję wink.gif
chciałam zwrócić uwagę... gdy jest jeszcze na to czas smile.gif
co do chowania nitek... to mam z tym problem... staram się je zaplątać z tyłu elementu, ale cóż trochę to wiązanie widać...

+Quote Post
Sarna
post Feb 22 2012, 08:06 PM
Post #56

Stały Bywalec

Wrabiam nitki w kwiatek, tak aby nie było ich widać.
Moje elemety po rozprasowaniu są jednakowej wielkości-już tak raz zszywałam kapę....Dlatego też nie chciałam, abyście wrabiały kwiatki w elementy-każdy był by innej wielkości, a tak-jedną wełną zrobię tło.

Odnośnie Natana-pomyślałam, że wszystkie dzieciaki powinny dostać kocyki-widocznie rodzice chłopca zgłosili Go do kołderek...
Nie powiedziałyście, co z Popcorn Flower-czy ten element dla chłopca będzie właściwy?

MYszko, jesteś wielka z tym wzorem-wstawiam go na bloga jako poprawny do szydełkowania smile.gif Oczywiście pisz uwagi-jak WY wszystkie-zaczynamy tworzyć ten projekt, raczkujemy.

Odnośnie prezentów-miałam na uwadze osoby nie szydełkujące. My szydełkujemy elementy, wszywamy, może znajdą się chętne na przekazanie drobiazgów spoza szydełkujących?

Kolejna rzecz: będą z nami współpracowały dziewczyny spoza forum-dlatego proponuję jedną z nas zrobić odpowiedzialną za zbiórkę elementów- bo inaczej będzie meksyk z adresem do wysyłki. Piszcie jeśli się mylę....

Nadal szukam chętnej do zszycia kocyka. Toruń być może będzie obstawiony....

+Quote Post
myszka
post Feb 22 2012, 08:16 PM
Post #57

Swój człowiek

ok smile.gif wszystko jasne smile.gif
co do tego nowego elementu dla chłopca jestem za smile.gif

+Quote Post
Sarna
post Feb 22 2012, 08:27 PM
Post #58

Stały Bywalec

Myszko a mogłabyś zrobić opis wykonania elementu i umieścić go na blogu razem ze wzorem? Będzie łatwiej go wykonywać smile.gif Zedytuj posta o Natanie dodając właściwy opis i element smile.gif Z góry dziękuję za pomoc smile.gif

+Quote Post
gosia1k
post Feb 22 2012, 11:04 PM
Post #59

Znajomy
**

Użytkownik nr: 10 366

ja myślę, że ten wzór jest fajny, chociaż mnie się bardzo też podobały babcine kwadraty, które podawane tu były na początku wątku.
Tam też na tych filmikach fajnie jest pokazane jak dołączać nową nitkę - "babcia" nie odcinała nitki, tylko zaczynała robić nową, przez do od razu maskowało się poprzednią. Ja zawsze wplatałam w robótkę później, a tu jest pokazane jak ją zamaskować od razu.
Zrobiłam na razie ok 10 kwiatków. Do kiedy je robimy? Bo skończyła mi się żółta włóczka i chwilowo zatrzymałam się. Poprosiłam koleżanki z pracy, żeby przejrzały swoje reszki włóczek, bo nie chciałabym kupować nowej.
Póki co nie zgłaszam się do łaczenia elementów w kocyk, bo nigdy tego nie robiłam i nie wiem, czy dałabym radę. Jak się nauczę, to wtedy. Tak na przyszłość, jestem z Częstochowy...

+Quote Post
myszka
post Feb 22 2012, 11:16 PM
Post #60

Swój człowiek

ja nie odcinam włóczki jeśli szydełkuję tym samym kolorem później... zawsze to mniej nitek do chowania smile.gif
Gosia jeśli masz już kilka zrób zdjęcie smile.gif na blogu się pochwalimy, że pracujemy smile.gif

+Quote Post

11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 17th November 2019 - 05:27 AM

MKPortal C1.2 rc1 ©2003-2008 mkportal.it
Strona wygenerowana w 0.01386 sekundy z 12 zapytaniami